Сума податку, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні (далі — ПН) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) (Sнакл) розраховують за такою формулою:
SНакл = SНаклОтр + SМитн + SПопРах + SОвердрафт – SНаклВид – SВідшкод – SПеревищ,
- де SВідшкод — це загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань та результатів перевірок.
Якщо за результатами перевірки контролери встановили невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у декларації з ПДВ, то виносять податкові-повідомлення рішення (далі — ППР) за формами:
- В1 — у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ, у тому числі якщо заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки відшкодовані платнику податку;
- В3 — у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування;
- В4 — у разі зменшення від’ємного значення суми ПДВ.
Якщо платник ПДВ декларує суму до бюджетного відшкодування ПДВ (на рахунок платника у банку (р. 20.2.1 декларації ) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів (р. 20.2.2 декларації), показник SВідшкод збільшується на таку суму і, відповідно, зменшується показник SНакл.
При цьому показник SВідшкод коригують в системі електронного адміністрування ПДВ (далі — СЕА ПДВ) за результатами перевірок контролерів, шляхом зменшення показника SВідшкод відповідно до винесеного ППР за формою «В3» на дату його узгодження.
🔊 Змінили порядок обчислення податкового навантаження
🔊 Можуть скасувати Таблицю даних, яку врахували в результаті оскарження
🔊 Обмежують різке зростання обсягів постачань із ПДВ
🔊 Збільшили кількість показників позитивної податкової історії
🔊 Змінили ознаки безумовної реєстрації
Одночасно збільшується сума, на яку платник має право зареєструвати ПН в ЄРПН, на суму зменшеного бюджетного відшкодування по угодженим ППР за формою «В3».
ППР за формами «В1» та «В4», зокрема в частині суми завищення від’ємного значення, що зараховують до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду не впливають на значення показника SВідшкод.
Водночас ППР за формою «В4» в частині суми завищення від’ємного значення, яку зарахували у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, враховують при обрахунку показника Sнакл в СЕА ПДВ шляхом зменшення показника SВідшкод.