Враховуємо дооцінку для сплати частини чистого прибутку за 2014 рік

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінфін роз’яснив, що включає обсяг чистого прибутку (доходу) для розрахунку частини прибутку за 2014 рік, яку перераховують до бюджету

Мінфін роз’яснив, що обсяг чистого прибутку (доходу) для розрахунку частини прибутку за 2014 рік, яку перераховують до бюджету, обов’язково включає:

  • чистий фінансовий результат (прибуток/збиток) за звітний період;
  • фактичну суму капіталу в дооцінках, яку включили до нерозподіленого прибутку за 2014 рік;
  • суму капіталу в дооцінках, яка підлягала перенесенню до нерозподіленого прибутку у 2010–2013 роках.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому сума капіталу в дооцінках за 2010–2013 роки не може бути меншою за суму дооцінки необоротних активів, віднесеної до складу витрат у 2010–2013 роках з урахуванням амортизації.

Якщо підприємство списує суму дооцінки пропорційно до нарахування амортизації, то до розрахункової суми включають фактично перенесену суму дооцінки до нерозподіленого прибутку у 2010–2013 роках.

Якщо ж дооцінку зараховують до нерозподіленого прибутку при вибутті необоротних активів, то потрібно провести окремий розрахунок. Для цього з суми перевищення дооцінок над сумою уцінок обчислюють суму дооцінок, яка підлягала б зарахуванню до нерозподіленого прибутку в разі перенесення сум дооцінки до нерозподіленого прибутку пропорційно нарахованій амортизації.

Суму такого перевищення розподіляють пропорційно по роках, які залишились до завершення строку корисного використання необоротного активу відповідно до обраного методу амортизації.

Також обсяг чистого прибутку (доходу) може бути збільшений на частку нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному за рішенням органу управління, та за наявності фінансових ресурсів у підприємства.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді