Податківці назвали ТОП-5 помилок платників при заповненні декларації з податку на прибуток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Заповнюєте декларацію з податку на прибуток ― уникайте цих помилок.

Податківці назвали ТОП-5 помилок платників при заповненні декларації з податку на прибуток

Помилка 1

Показник зазначений в рядку 1 «Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку» декларації не відповідає даним, відображеним у фінзвітності (Звіт про фінансові результати ф. № 2).

Дані рядка 01 декларації мають відповідати сумі рядків 2000, 2120, 2200, 2220, 2240 Звіту про фінансові результати (ф. № 2).

Помилка 2

Показник зазначений в рядку 2 «Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до НП(С)БО чи МСФЗ (+, -)» декларації не відповідає даним, відображеним у фінзвітності (Звіт про фінансові результати ф. № 2).

Дані рядка 02 декларації мають відповідати даним рядка 2290 (у разі отримання прибутку) або рядка 2295 (у разі отримання збитку) Звіту про фінансові результати (ф. № 2).

Помилка 3

Не проставлені відмітки (+) в спеціальному полі «Наявність додатків» щодо систему звітування П(С)БО або МСФЗ.

Помилка 4

Не проставлені відмітки (+) в спеціальному полі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».

Помилка 5

Неправильне заповнення додатку ПП до декларації в частині вказування строку користування пільгою (з урахуванням того, що декларація впродовж року заповнюється наростаючим підсумком) та наведення замість втрат бюджету у вигляді суми податку на прибуток не сплаченого до бюджету всієї суми прибутку/витрат.

Нагадуємо, що починаючи з 01.01.2021 подавайте декларацію з податку на прибуток за оновленою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 04.06.2021 № 317

За інформацією Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12028

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді