Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

Державний виконавець може накладати арешт на майно боржника шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, які знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінустановах.

Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Якщо в боржника відсутні кошти на рахунках у банках чи інших фінустановах, відсутнє чи недостатньо майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів, з нього стягують зарплату, пенсію, стипендію та інші доходи.

На підставі постанови виконавця про арешт коштів боржника, банк зупиняє видаткові операції згідно арештованого рахунку боржника в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

Щоб зняти арешт із коштів боржника, виконавцю необхідно отримати документальне підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом.

Для цього боржнику необхідно звернутися до банківської установи, щоб отримати довідку про те, що рахунок боржника має спеціальний режим використання на який зараховуються виключно зарплатні виплати.

Довідково: рахунки, які передбачені для виплати зарплати та сплати податків, зборів і обов’язкових платежів до Держбюджету ― це рахунки зі спеціальним режимом, на які виконавча служба відповідно до вимог законодавства арешт не накладає.

Після того, коли боржник отримає довідку, йому варто звернутися до виконавця із заявою про зняття арешту з коштів, які містяться на арештованому рахунку боржника із зазначенням реквізитів такого рахунку (п. 1 ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 43 Конституції України).

Тоді виконавець може звернути стягнення на заробітну плату боржника відповідно до ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження».

За матеріалами Західного міжрегіонального управління Мін’юсту (м. Львів)


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19761

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
304458

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200726

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33773

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24578

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді