Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Державний виконавець може накладати арешт на майно боржника шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, які знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінустановах.

Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Якщо в боржника відсутні кошти на рахунках у банках чи інших фінустановах, відсутнє чи недостатньо майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів, з нього стягують зарплату, пенсію, стипендію та інші доходи.

На підставі постанови виконавця про арешт коштів боржника, банк зупиняє видаткові операції згідно арештованого рахунку боржника в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

Щоб зняти арешт із коштів боржника, виконавцю необхідно отримати документальне підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом.

Для цього боржнику необхідно звернутися до банківської установи, щоб отримати довідку про те, що рахунок боржника має спеціальний режим використання на який зараховуються виключно зарплатні виплати.

Довідково: рахунки, які передбачені для виплати зарплати та сплати податків, зборів і обов’язкових платежів до Держбюджету ― це рахунки зі спеціальним режимом, на які виконавча служба відповідно до вимог законодавства арешт не накладає.

Після того, коли боржник отримає довідку, йому варто звернутися до виконавця із заявою про зняття арешту з коштів, які містяться на арештованому рахунку боржника із зазначенням реквізитів такого рахунку (п. 1 ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 43 Конституції України).

Тоді виконавець може звернути стягнення на заробітну плату боржника відповідно до ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження».

За матеріалами Західного міжрегіонального управління Мін’юсту (м. Львів)


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20375

Оренда офісу у фізособи: договірні відносини та оподаткування

Підприємство вирішило взяти в оренду приміщення у фізособи. Як оформити такі договірні відносини? Як відобразити операції з оренди приміщення в обліку? Як оподатковувати оплату орендної плати фізособі? Як бути з оподаткуванням ремонтів та компенсацією комунальних послуг при оренді офісу? Відповіді на ці та інші питання знайдете в цьому огляді
107182

Дебіторська заборгованість: як нею керувати

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
118586

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
219606

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
21050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді