Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

Державний виконавець може накладати арешт на майно боржника шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, які знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінустановах.

Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Якщо в боржника відсутні кошти на рахунках у банках чи інших фінустановах, відсутнє чи недостатньо майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів, з нього стягують зарплату, пенсію, стипендію та інші доходи.

На підставі постанови виконавця про арешт коштів боржника, банк зупиняє видаткові операції згідно арештованого рахунку боржника в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

Щоб зняти арешт із коштів боржника, виконавцю необхідно отримати документальне підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом.

Для цього боржнику необхідно звернутися до банківської установи, щоб отримати довідку про те, що рахунок боржника має спеціальний режим використання на який зараховуються виключно зарплатні виплати.

Довідково: рахунки, які передбачені для виплати зарплати та сплати податків, зборів і обов’язкових платежів до Держбюджету ― це рахунки зі спеціальним режимом, на які виконавча служба відповідно до вимог законодавства арешт не накладає.

Після того, коли боржник отримає довідку, йому варто звернутися до виконавця із заявою про зняття арешту з коштів, які містяться на арештованому рахунку боржника із зазначенням реквізитів такого рахунку (п. 1 ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 43 Конституції України).

Тоді виконавець може звернути стягнення на заробітну плату боржника відповідно до ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження».

За матеріалами Західного міжрегіонального управління Мін’юсту (м. Львів)


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
122

Розірвання договору оренди: зразок

Договір оренди, як і будь-який господарський договір, можна розірвати в силу різних обставин. Сьогодні про те, як оформити розірвання договору оренди та можливі варіанти розв’язання цієї ситуації
129054

Кошти під звіт: як видавати, обліковувати та оподатковувати

Видача коштів фізичній особі призводить до появи дебіторської заборгованості та супроводжується дотриманням правил звітування по таким коштам. Як документально оформити видачу, подальший облік таких коштів, коли необхідно оподаткувати підзвітні кошти? Дамо відповідь на всі ці питання в цьому огляді
73885

Оренда приміщення з генератором: як розподілити витрати

Наразі генераторне живлення стає дедалі більш актуальним. Щоб підвищити комерційну привабливість об’єкта оренди, забезпечити орендарям можливість нормально працювати в умовах потенційного відключення електрики, орендодавці часто обладнують приміщення генератором. Як орендарі відшкодовують витрати орендодавця на функціонування генератора? Розберімо можливі варіанти
190

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді