Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Державний виконавець може накладати арешт на майно боржника шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, які знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінустановах.

Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Якщо в боржника відсутні кошти на рахунках у банках чи інших фінустановах, відсутнє чи недостатньо майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів, з нього стягують зарплату, пенсію, стипендію та інші доходи.

На підставі постанови виконавця про арешт коштів боржника, банк зупиняє видаткові операції згідно арештованого рахунку боржника в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

Щоб зняти арешт із коштів боржника, виконавцю необхідно отримати документальне підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом.

Для цього боржнику необхідно звернутися до банківської установи, щоб отримати довідку про те, що рахунок боржника має спеціальний режим використання на який зараховуються виключно зарплатні виплати.

Довідково: рахунки, які передбачені для виплати зарплати та сплати податків, зборів і обов’язкових платежів до Держбюджету ― це рахунки зі спеціальним режимом, на які виконавча служба відповідно до вимог законодавства арешт не накладає.

Після того, коли боржник отримає довідку, йому варто звернутися до виконавця із заявою про зняття арешту з коштів, які містяться на арештованому рахунку боржника із зазначенням реквізитів такого рахунку (п. 1 ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 43 Конституції України).

Тоді виконавець може звернути стягнення на заробітну плату боржника відповідно до ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження».

За матеріалами Західного міжрегіонального управління Мін’юсту (м. Львів)


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38845

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18117

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21450

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
134210

Договір про надання поворотної фінансової допомоги

Скачати бланк договору поворотної фінансової допомоги, а також дізнатися про вимоги до договору поворотної фінансової допомоги, та на який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу зможете — у консультації
48664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді