Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

Державний виконавець може накладати арешт на майно боржника шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, які знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінустановах.

Як боржнику зняти арешт із зарплатних виплат

⚡️ ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ТИХ, ХТО НЕ ПЕРЕРАХУВАВ СЕРЕДНЮ З/П ДО 04.12.2021

Якщо в боржника відсутні кошти на рахунках у банках чи інших фінустановах, відсутнє чи недостатньо майна для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів, з нього стягують зарплату, пенсію, стипендію та інші доходи.

На підставі постанови виконавця про арешт коштів боржника, банк зупиняє видаткові операції згідно арештованого рахунку боржника в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.

Щоб зняти арешт із коштів боржника, виконавцю необхідно отримати документальне підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом.

Для цього боржнику необхідно звернутися до банківської установи, щоб отримати довідку про те, що рахунок боржника має спеціальний режим використання на який зараховуються виключно зарплатні виплати.

Довідково: рахунки, які передбачені для виплати зарплати та сплати податків, зборів і обов’язкових платежів до Держбюджету ― це рахунки зі спеціальним режимом, на які виконавча служба відповідно до вимог законодавства арешт не накладає.

Після того, коли боржник отримає довідку, йому варто звернутися до виконавця із заявою про зняття арешту з коштів, які містяться на арештованому рахунку боржника із зазначенням реквізитів такого рахунку (п. 1 ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 43 Конституції України).

Тоді виконавець може звернути стягнення на заробітну плату боржника відповідно до ст. 68 Закону України «Про виконавче провадження».

За матеріалами Західного міжрегіонального управління Мін’юсту (м. Львів)


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Собівартість продукції підприємства: правила розрахунку

Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
86270

Ремонт орендованого приміщення: облік

Якщо постало питання ремонту орендованого приміщення, то дбати про облік доведеться точно бухгалтеру. Облік поточного і капітального ремонту орендованого приміщення, його поліпшення та добудови, нюанси оподаткування – у консультації
45818

Податок на переказ коштів з-за кордону

Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
362

Обмеження готівкових розрахунків

Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
100749

Суборенда приміщення: договір, бухоблік

У консультації – про суборенду приміщення, зразок договору суборенди приміщення, а також особливості укладання таких договорів, заповнення форми 20-ОПП для суборендодавця та суборендаря, а також бухгалтерські проведення для обох сторін
64686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді