Як виправити самостійно виявлені помилки у декларації з транспортного податку після граничного терміну її подання

Податківці навели алгоритм виправлення самостійно виявлених помилок протягом року після граничного терміну подання декларації з транспортного податку або за минулі роки

image93

Платники транспортного податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп. 267.6.4 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Податкову декларацію з транспортного податку (далі — Декларація) затвердив Мінфін наказом від 10.04.2015 № 415 (в редакції наказу від 30.11.2022 № 401).

У разі виправлення самостійно виявлених помилок протягом року після граничного терміну подання Декларації або за минулі роки:

У заголовній частині Декларації

у полі 03 «Уточнююча» рядка 1

проставте відмітку «Х»

та

у рядку «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється» зазначте номер за яким зареєстрували в податковому органі Декларацію, показники якої уточнюєте (виправляєте) — останню подану Декларацію за відповідний податковий період, що уточнюєте, по відповідній території територіальної громади;

у графі «з урахуванням уточнень з»

зазначте номер місяця звітного року (арабськими цифрами) перед місяцем продажу транспортного засобу (або переходу права власності на транспортний засіб)

У табличній частині Декларації

у рядку 1 (рядки з 1.1 по останній)

зазначте виправлену (уточнену) інформація

у рядку 2

вказуйте нараховану суму податку за всіма транспортними засобами (для колонок 10 — 14 сума значень рядків 1.1 — 1.n відповідної колонки; також для колонки 10 суму значень колонок 11 — 14 рядка 2)

у рядку 3

нараховану суму податку за всіма транспортними засобами за даними раніше поданої Декларації (рядок 2 Декларації, що уточнюєте)

у рядку 4

нараховану до збільшення суму податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року (позитивне значення (рядок 2 – рядок 3))

у рядку 5

нараховану до зменшення сума податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року (позитивне значення (рядок 3 – рядок 2))

рядок 6

заповнюйте самостійно відповідно до підпункту «а» або «б» абзацу четвертого п. 50.1 ПК, якщо заповнили рядок 4 Декларації. У рядку 6 зазначайте суму штрафу (у гривнях із копійками), що розраховуйте за формулою: ((колонки 11 — 14 рядка 4 лише за періоди, за якими на момент подання Декларації минув термін сплати) × 3%)

Водночас, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-ІХ внесли зміни з 01.08.2023, зокрема, до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК. А саме доповнили новим підпунктом 69.38, згідно з яким тимчасово, на період з 01 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України у разі самостійного виправлення платником помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, такого платника звільняють від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 ПК, та пені.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
71519

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
74737

Податкова декларація з плати за землю 2025

Алгоритм заповнення декларації з плати за землю допоможе вам швидко і без помилок впоратися з нею у 2025 році. У статті експерти розглянули термін подання декларації з плати за землю 2025, представили зразок заповнення, зміни у формі декларації з плати за землю 2025, а також особливості заповнення декларації з плати за землю з земельних ділянок, які на територіях, де ведуться бойові дії, та тимчасово окупованих територіях
122650

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді