Звіт Єврокомісії з євроінтеграції України: які податки переглянуть

Цікавою частиною Звіту Єврокомісії з євроінтеграції України з податків поділився Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі

Звіт Єврокомісії з євроінтеграції України: які податки переглянуть

Йдеться про:

1. Податок на додану вартість (ПДВ).

ПДВ в Україні частково відповідає стандартам ЄС. Проте необхідно повністю переглянути податкові пільги, знижені ставки, а також вдосконалити адміністрування ПДВ, щоб досягти повної відповідності з acquis ЄС.

ПДВ 2025

2. Акцизне оподаткування.

Структура акцизів в Україні також потребує доопрацювання для відповідності стандартам ЄС. Потрібно адаптувати ставки акцизів на паливо до рівня ЄС до 2028 року. Щодо алкогольної продукції, необхідно забезпечити відповідність у класифікації та одиницях виміру для бази оподаткування, крім пива та змішаних напоїв.

3. Прямі податки.

Особистий податок на доходи фізичних осіб залишається без змін. Корпоративний податок на прибуток також не повністю відповідає acquis ЄС. Почалася розробка нормативної бази для введення загального правила протидії зловживанням, податків при виході (exit tax), а також обмежень на відсоткові ставки.

4. Адміністративна співпраця.

Україна уклала угоди про уникнення подвійного оподаткування з усіма країнами-членами ЄС та розпочала автоматичний обмін інформацією щодо фінансових рахунків у 2024 році. Проте ще необхідно створити центральний комунікаційний офіс для обміну інформацією з державами-членами ЄС та завершити підготовку до впровадження Директиви з адміністративного співробітництва (DAC7).

5. Стратегія цифровізації Державної податкової служби (ДПС).

Потрібно затвердити окрему IT-стратегію для цифровізації ДПС та продовжити впровадження рішень з автоматизації бізнес-процесів для підвищення її адміністративної спроможності.

Ці кроки сприятимуть гармонізації податкового законодавства України з acquis ЄС, що є частиною загальної стратегії для вступу в ЄС.

За інформацією Ярослава Железняка


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93441

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14327

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21763

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді