З 10 жовтня діє Порядок взяття на облік підзвітних фінустанов для цілей Загального стандарту звітності CRS

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Організації, які мали статус підзвітної фінансової установи станом на 30.06.2023, зобов’язані стати на облік у ДПС до 31.12.2023

З 10 жовтня діє Порядок взяття на облік підзвітних фінустанов для цілей Загального стандарту звітності CRS

Чи індексувати зарплату в березні та квітні 2025 року

10 жовтня 2023 року набрав чинності Порядок взяття на облік та зняття з обліку фінансових агентів, які є підзвітними фінансовими установами для цілей багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки та загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки затвердив Мінфін наказом від 30.08.2023 № 468, зі змінами, внесеними наказом від 20.09.2023 № 505 (далі — Порядок реєстрації).

Взяттю на облік у ДПС підлягають усі фінансові установи, які є підзвітними фінансовими установами для цілей Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS (далі — ПФУ).

Порядок реєстрації встановлює:

  • процедури взяття на облік ПФУ, зняття їх з обліку та внесення змін до відомостей про ПФУ;
  • форми відповідних заяв та порядок їх заповнення;
  • особливості реєстрації інститутів спільного інвестування та інших організацій, за які звітність про підзвітні рахунки подають інші особи.

Строки подання заяви про взяття на облік

Організації, які мали статус ПФУ станом на 30 червня 2023 року, зобов’язані стати на облік у ДПС до 31 грудня 2023 року.

Якщо організація не мала статусу ПФУ станом на 30.06.2023 або була створена (зареєстрована) після 01.07.2023, вона подає заяву про взяття її на облік у ДПС як ПФУ упродовж 60 календарних днів після встановлення нею статусу ПФУ.

Нагадуємо, що дату встановлення статусу ПФУ, від якої відраховують термін подання заяви для взяття ПФУ на облік у ДПС, визначають згідно з положеннями розділу ХІ Порядку застосування Загального стандарту звітності CRS, що затвердив Мінфін наказом від 26.05.2023 № 282.

Як подати заяву

Для реєстрації ПФУ подайте заяву в електронній формі через електронний кабінет платника або іншими засобами електронного зв’язку.

ПФУ, які подаватимуть звіти про підзвітні рахунки виключно за себе (наприклад, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, кредитні спілки тощо), стають на облік один раз.

Якщо ПФУ є інститутом спільного інвестування (далі — ІСІ), то за таку ПФУ звітність подає компанія з управління активами, яка здійснює управління активами відповідного ІСІ (далі — КУА). КУА стає на облік як ПФУ за себе та додатково за кожен ІСІ — ПФУ.

Актуальний Перелік ПФУ

Відомості про усі зареєстровані ПФУ вносять до Переліку ПФУ, який веде ДПС. Реєстраційні дані про ПФУ оприлюднюватимуть на вебпорталі ДПС.

ПФУ, які ведуть фінансові рахунки, зможуть покладатись на відомості з Переліку ПФУ для визначення статусу власника рахунку під час застосування заходів належної комплексної перевірки.

Нагадуємо, що якщо власником рахунку є інша ПФУ, то такий рахунок не може бути підзвітним, а тому не підлягає належній комплексній перевірці та звітуванню.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274916

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310774

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138194

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80668

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді