⚡️ Паливний акциз, реєстрація акцизних складів і лічильників
Якщо пальне використовують для власного споживання — заправляють за договором підряду, то у верхній лівій частині акцизної накладної (АН) вкажіть:
- цифру "1" (власне споживання пального) — у полі "Коди операцій для складання в одному примірнику";
- ознаку щодо умов оподаткування пального "0" — у полі "Умови оподаткування";
- напрям "0" — у полі "Напрям використання" (п. 4 розд. II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Мінфіну від 27.11.2020 № 729, далі — Порядок № 729).
Якщо ж пальне реалізують у паливний бак транспортного засобу суб'єкта господарювання (неплатника акцизного податку) з акцизного складу пального за договорами, відмінними від договору підряду, то у АН вкажіть такі ознаки:
- "3" — реалізація пального суб'єкту господарювання - неплатнику — для поля "Коди операцій для складання в одному примірнику";
- "0" — оподатковується на загальних підставах — для поля "Умови оподаткування пального";
- "5" — реалізація пального у паливний бак транспортного засобу платника через паливороздавальну або оливороздавальну колонку з акцизного складу, який не є місцем роздрібної торгівлі пальним — для поля "Напрям використання пального".
За інформацією ГУ ДПС у Чернігівській області
Денис ПЕТРИГА,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, САР, DipFM, DipMA
Розглянемо на конкретних прикладах, як заповнювати акцизну накладну, розрахунок коригування акцизної накладної, заявку на поповнення (коригування) залишку пального, заявку на поповнення (коригування) залишку спирту етилового. Також відповімо на найпопулярніші запитання користувачів: коли і скільки накладних оформлюють на власне споживання пального, як скласти накладну на експорт пального, коли її реєструвати.