Як оподатковують ПДФО доплати і премії, нараховані в поточному місяці за минулі податкові періоди

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Доплати, надбавки і премії, які нараховуєте фізособі відповідно до умов трудового договору, включайте до складу його зарплати і оподатковуйте у тому місяці, в якому їх нарахували

Нараховуєте в поточному місяці премії працівнику за минулі періоди: що з ПДФО

Заробітна плата для цілей розділу IV Податкового кодексу України (ПК) — основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачують (надають) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (пп. 14.1.48 ПК).

До фонду додаткової заробітної плати відносять доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, премії, пов’язані з виконанням виробничих завдань і функцій (п. 2.2 розд. 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5; далі — Інструкція).

До інших заохочувальних та компенсаційних виплат включають винагороди та премії, які мають одноразовий характер, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми (п. 2.3 розд. 2 Інструкції).

Заробітну плату відносять до доходів з джерелом їх походження з України і є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 163.1.2 ПК.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18% (пп. 168.1.1 ПК).

Якщо нарахування фонду оплати праці здійснюються за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, вони відображаються у фонді оплати праці того місяця, у якому здійснили нарахування (пп. 1.6.2 п. 1.6 розд. 1 Інструкції).

Таким чином, доплати, надбавки і премії, які нараховуєте платнику у зв’язку з відносинами трудового найму, включайте до складу його заробітної плати і оподатковуйте в тому місяці, в якому їх нарахували.

За інформацією ДПС у Житомирській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52418

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді