Чи можна в магазині чи в банку розрахуватись пам’ятною монетою

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Відмова в прийманні суб’єктами господарювання та банків як засобу платежу випущених в обіг НБУ Монет усіх номіналів ― це порушення чинного законодавства і нормативно-правових актів НБУ.

Чи можна в магазині чи в банку розрахуватись пам’ятною монетою

Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️

Лист НБУ від 06.01.2022 № 50-0006/1054

Пам’ятні монети України (далі — Монети) — це монети із дорогоцінних або недорогоцінних металів, які виготовили із застосуванням спеціальних технологій, що забезпечують підвищену якість монет і випускає в обіг НБУ обмеженими тиражами з нагоди відзначення ювілейних дат, пам’ятних подій історії та сучасності, заходів з охорони навколишнього природного середовища, інших подій суспільного життя (п. 1.2 Інструкції про організацію виготовлення, випуску в обіг і реалізації пам'ятних та інвестиційних монет України, сувенірної продукції, затвердженої рішенням НБУ від 30.05.2013 № 213; далі — Інструкція № 213).

Такі Монети є законним платіжним засобом на території України (п. 1.1 Інструкції № 213).

До НБУ надходить інформація про факти відмови окремих банків і суб’єктів господарювання у сфері торгівлі та послуг приймати від населення такі Монети як засіб платежу.

Так, готівка — грошові знаки національної валюти України: банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам’ятні банкноти та монети, які є платіжними засобами (Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженому постановою НБУ від 29.12.2017 № 148; далі —Положення № 148.

Суб’єкти господарювання під час розрахунків зі споживачами за готівку зобов’язані приймати в сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) без обмежень банкноти і монети (у тому числі розмінні, обігові монети, пам'ятні банкноти і монети, зношені банкноти і монети) усіх номіналів, які випускає НБУ в обіг, що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності (п. 21. розд. II Положення № 148).

Аналогічну норму передбачили Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженим постановою КМУ від 15.06.2006 № 833.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18113

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21436

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
134110

Договір про надання поворотної фінансової допомоги

Скачати бланк договору поворотної фінансової допомоги, а також дізнатися про вимоги до договору поворотної фінансової допомоги, та на який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу зможете — у консультації
48650

Облік купівлі-продажу іноземної валюти

Які бухгалтерські проведення складати, щоб відобразити операції з придбання та продажу іноземної валюти, як рахувати курсові та сумові різниці, які особливості оподаткування таких операцій, зокрема у платників єдиного податку, — відповідаємо
596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді