Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Лист НБУ від 06.01.2022 № 50-0006/1054
Пам’ятні монети України (далі — Монети) — це монети із дорогоцінних або недорогоцінних металів, які виготовили із застосуванням спеціальних технологій, що забезпечують підвищену якість монет і випускає в обіг НБУ обмеженими тиражами з нагоди відзначення ювілейних дат, пам’ятних подій історії та сучасності, заходів з охорони навколишнього природного середовища, інших подій суспільного життя (п. 1.2 Інструкції про організацію виготовлення, випуску в обіг і реалізації пам'ятних та інвестиційних монет України, сувенірної продукції, затвердженої рішенням НБУ від 30.05.2013 № 213; далі — Інструкція № 213).
Такі Монети є законним платіжним засобом на території України (п. 1.1 Інструкції № 213).
До НБУ надходить інформація про факти відмови окремих банків і суб’єктів господарювання у сфері торгівлі та послуг приймати від населення такі Монети як засіб платежу.
Так, готівка — грошові знаки національної валюти України: банкноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам’ятні банкноти та монети, які є платіжними засобами (Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженому постановою НБУ від 29.12.2017 № 148; далі —Положення № 148.
Суб’єкти господарювання під час розрахунків зі споживачами за готівку зобов’язані приймати в сплату за продукцію (товари, роботи, послуги) без обмежень банкноти і монети (у тому числі розмінні, обігові монети, пам'ятні банкноти і монети, зношені банкноти і монети) усіх номіналів, які випускає НБУ в обіг, що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності (п. 21. розд. II Положення № 148).
Аналогічну норму передбачили Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженим постановою КМУ від 15.06.2006 № 833.