⚡️Облікова політика аграрного підприємства в 2022 році
Уряд затвердив Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників (далі — Порядок).
Об’єктами контролю є виключно сільгосптоваровиробники, які провадять такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:
- клас 01.47 — розведення та вирощування свійської птиці, за винятком вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей;
- клас 01.49 — в частині розведення та вирощування перепелів і страусів;
- клас 10.12 — виробництво м’яса свійської птиці, за винятком виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей, а також провадять діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) продукції (за винятком м’яса курей).
Нагадуємо, що таких платників тимчасово, до 01.01.2027, звільнили від оподаткування прибутку (п. 57 підр. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України).
Вивільнені кошти — це сума податку на прибуток, що визначає платник під час застосування пільги та не сплачує до державного бюджету, а залишає у своєму розпорядженні під зобов’язання її використання за напрямами, які визначили Податковим кодексом України та цим Порядком.
Вивільнені кошти можна використати на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій.
Суми вивільнених коштів — це цільове фінансування відповідно до НП(С)БО або МСФЗ та відображають в бухобліку на окремому рахунку «Цільове фінансування і цільові надходження».
Контроль за цільовим використанням вивільнених коштів здійснює ДПС. Контроль за виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів здійснює Мінагрополітики.
Порядок чинний з 04.02.2022.
МПЗ зачепило як єдинників, так і загальносистемників. Дісталося і фізособам, і юрособам. Розберімося, чи доведеться аграріям платити більше податків.