ДПС контролюватиме цільове використання сільгоспниками коштів, які вони отримають від пільги з податку на прибуток

Постанова КМУ від 02.02.2022 № 69

ДПС контролюватиме цільове використання сільгоспниками коштів, які вони отримають від пільги з податку на прибуток

⚡️Облікова політика аграрного підприємства в 2022 році

Уряд затвердив Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників (далі — Порядок).

Об’єктами контролю є виключно сільгосптоваровиробники, які провадять такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:

  • клас 01.47 — розведення та вирощування свійської птиці, за винятком вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей;
  • клас 01.49 — в частині розведення та вирощування перепелів і страусів;
  • клас 10.12 — виробництво м’яса свійської птиці, за винятком виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей, а також провадять діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) продукції (за винятком м’яса курей).

Нагадуємо, що таких платників тимчасово, до 01.01.2027, звільнили від оподаткування прибутку (п. 57 підр. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Вивільнені кошти — це сума податку на прибуток, що визначає платник під час застосування пільги та не сплачує до державного бюджету, а залишає у своєму розпорядженні під зобов’язання її використання за напрямами, які визначили Податковим кодексом України та цим Порядком.

Вивільнені кошти можна використати на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій.

Суми вивільнених коштів — це цільове фінансування відповідно до НП(С)БО або МСФЗ та відображають в бухобліку на окремому рахунку «Цільове фінансування і цільові надходження».

Контроль за цільовим використанням вивільнених коштів здійснює ДПС. Контроль за виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів здійснює Мінагрополітики.

Порядок чинний з 04.02.2022.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3346

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1354

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28637

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді