ДПС контролюватиме цільове використання сільгоспниками коштів, які вони отримають від пільги з податку на прибуток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Постанова КМУ від 02.02.2022 № 69

ДПС контролюватиме цільове використання сільгоспниками коштів, які вони отримають від пільги з податку на прибуток

⚡️Облікова політика аграрного підприємства в 2022 році

Уряд затвердив Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників (далі — Порядок).

Об’єктами контролю є виключно сільгосптоваровиробники, які провадять такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:

  • клас 01.47 — розведення та вирощування свійської птиці, за винятком вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей;
  • клас 01.49 — в частині розведення та вирощування перепелів і страусів;
  • клас 10.12 — виробництво м’яса свійської птиці, за винятком виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей, а також провадять діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) продукції (за винятком м’яса курей).

Нагадуємо, що таких платників тимчасово, до 01.01.2027, звільнили від оподаткування прибутку (п. 57 підр. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України).

Вивільнені кошти — це сума податку на прибуток, що визначає платник під час застосування пільги та не сплачує до державного бюджету, а залишає у своєму розпорядженні під зобов’язання її використання за напрямами, які визначили Податковим кодексом України та цим Порядком.

Вивільнені кошти можна використати на створення чи переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва, впровадження новітніх технологій.

Суми вивільнених коштів — це цільове фінансування відповідно до НП(С)БО або МСФЗ та відображають в бухобліку на окремому рахунку «Цільове фінансування і цільові надходження».

Контроль за цільовим використанням вивільнених коштів здійснює ДПС. Контроль за виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів здійснює Мінагрополітики.

Порядок чинний з 04.02.2022.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7551

Річна премія в агросекторі: як оподаткувати та врахувати в середній зарплаті

Професійні свята завжди мають особливе значення, адже це гарна нагода відзначити працю фахівців. А коли до таких подій додають ще й грошову подяку — вдвічі більша приємність. Дізнайтеся, як правильно оподаткувати та показати у звітності винагороду. На прикладах потренуєтеся враховувати премію до середньої зарплати для різних виплат
150

Нормативна грошова оцінка землі 2025

Що таке нормативна грошова оцінка земельної ділянки та чим вона відрізняється від експертної, як вона рахується та де використовується, що таке індексація нормативної грошової оцінки, як отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з Державного земельного кадастру, — відповіді на ці та інші питання знайдете у цьому огляді
80283

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді