⚡️ ЩО ПРИХОВУЄ ПОДАТКОВА РЕФОРМА ЗА ЗАКОНОМ 1914
«Міністерство запропонувало новий та зручний підхід до інспектування, який дозволяє розмежувати загальні та специфічні гігієнічні вимоги, як до операторів ринку, так і до харчових продуктів. Це гарантуватиме дотримання прав та законних інтересів підприємців, підвищить рівень захисту здоров’я споживачів. Крім того, буде забезпечено об’єктивність, прозорість та неупередженість здійснення державного контролю», - зазначив заступник Міністра економіки України.
Документ затверджує уніфікацію актів державного контролю, а саме:
- в частині загальних гігієнічних вимог;
- спеціальних гігієнічних вимог до окремих харчових продуктів тваринного походження (молока та молочних продуктів, м’яса птиці);
- гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти;
- вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров'я харчових продуктів;
- спеціальних вимог до маркування харчових продуктів.
Також затверджено форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства про корми. Крім того, вперше для використання компетентним органом – Держпродспоживслужбою – затверджено уніфіковані зразки інших розпорядчих документів:
- посвідчення (направлення) на проведення заходу державного контролю;
- припис про усунення порушень вимог законодавства, та ін.
Наказ Мінекономіки № 143-22 набирає чинності з дня його офіційного опублікування та скасовує наказ Мінагрополітики від 08.08.2019 № 447.