Часткова компенсація за придбання сільгосптехніки: як відшкодувати 25% своїх витрат
Так, тимчасово, з 01.01.2022 до 01.01.2027, від оподаткування звільняють прибуток сільськогосподарських товаровиробників, які здійснюють виключно такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:
- клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей);
- клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів),
- клас 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці, за виключенням виробництва м'яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м'яса курей), а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м'яса курей).
Вивільнені кошти, тобто, суми податку, які не сплатили до бюджету та які залишаються у розпорядженні платників, використовують агровиробники на:
- створення та переоснащення матеріально-технічної бази;
- збільшення обсягів виробництва;
- втілення нових технологій.
Використовувати такі кошти потрібно на діяльність платника, прибуток від якої звільняють від оподаткування.
Суми вивільнених коштів вважають отриманим цільовим фінансуванням відповідно до НС(П)БО або МСФЗ.
Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників затвердив Кабмін постановою від 02.02.2022 № 69.
Якщо порушите напрямки цільового використання, порядок використання вивільнених коштів, то зобов'язані нарахувати податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств із суми використаних не за призначенням вивільнених коштів. Штрафні санкції та пеню застосовують відповідно до норм Податкового кодексу України; далі — ПК.
Податкові зобов'язання, штрафні санкції і пеню нараховують, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинили таке порушення (п. 57 підрозд. 4 розд. XX ПК).
За інформацією ДПС у Київській області
Пропонуємо ознайомитися з тим, як за рахунок держави покрити половину своїх витрат на кредит