Як роботодавця оштрафували на понад 125 тис. грн за неоформлену працівницю

Інспектори Держпраці під час інспекційного відвідування встановили, що ТОВ допустило до роботи працівницю, з якою не уклали трудовий договір.

Як роботодавця оштрафували на понад 125 тис. грн за неоформлену працівницю

⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності

В ході перевірки посадовцям не надали пояснень та документів щодо наявності будь-якого договору із працівницею. Втім, під час подання заперечень на акт інспекційного відвідування суб’єктом господарювання надав цивільно-правовий договір (ЦПД).

Інспекторами праці встановили, що працівниця, яка займалася прибиранням здійснювала трудову діяльність, тому роботодавець мав би укласти з працівником трудовий договір, а не ЦПД.

На підставі абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП Держпраці винесла постанову про накладення штрафу за використання праці неоформлених працівників у розмірі 125 190 грн.

Щоб скасувати постанову Держпраці підприємство звернулось до суду.

За результатами розгляду справи Другий апеляційний адміністративний суд та Верховний суд визнали правомірною постанову Держпраці про накладення на ТОВ штрафної санкції за використання праці без оформлення трудового договору.

До відома: колегія суддів вважає, що предметом вказаних вище угод є власне праця працівника щодо здійснення та забезпечення трудової функції в діяльності підприємства на посаді «прибиральник», тобто, сам процес праці, а не її кінцевий результат, тоді як предметом ЦПД мають бути виконання його стороною певного визначеного обсягу робіт, які виконавець повинен передати замовнику. Вказане свідчить про систематичне виконання працівником товариства робіт, що є метою трудового договору.

За матеріалами Держпраці в Сумській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді