Як роботодавця оштрафували на понад 125 тис. грн за неоформлену працівницю

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Інспектори Держпраці під час інспекційного відвідування встановили, що ТОВ допустило до роботи працівницю, з якою не уклали трудовий договір.

Як роботодавця оштрафували на понад 125 тис. грн за неоформлену працівницю

⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності

В ході перевірки посадовцям не надали пояснень та документів щодо наявності будь-якого договору із працівницею. Втім, під час подання заперечень на акт інспекційного відвідування суб’єктом господарювання надав цивільно-правовий договір (ЦПД).

Інспекторами праці встановили, що працівниця, яка займалася прибиранням здійснювала трудову діяльність, тому роботодавець мав би укласти з працівником трудовий договір, а не ЦПД.

На підставі абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП Держпраці винесла постанову про накладення штрафу за використання праці неоформлених працівників у розмірі 125 190 грн.

Щоб скасувати постанову Держпраці підприємство звернулось до суду.

За результатами розгляду справи Другий апеляційний адміністративний суд та Верховний суд визнали правомірною постанову Держпраці про накладення на ТОВ штрафної санкції за використання праці без оформлення трудового договору.

До відома: колегія суддів вважає, що предметом вказаних вище угод є власне праця працівника щодо здійснення та забезпечення трудової функції в діяльності підприємства на посаді «прибиральник», тобто, сам процес праці, а не її кінцевий результат, тоді як предметом ЦПД мають бути виконання його стороною певного визначеного обсягу робіт, які виконавець повинен передати замовнику. Вказане свідчить про систематичне виконання працівником товариства робіт, що є метою трудового договору.

За матеріалами Держпраці в Сумській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
25087

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
93663

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
85525

Звіт про виконання будівельних робіт 2025

Облік у будівництві специфічний. Бухгалтер має ще й знати правила галузевої статзвітності. Ця консультація щодо заповнення звіту про виконання будівельних робіт (форма № 1-кб (місячна)) допоможе розібратися і заощадити час
14480

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді