Як роботодавця оштрафували на понад 125 тис. грн за неоформлену працівницю

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Інспектори Держпраці під час інспекційного відвідування встановили, що ТОВ допустило до роботи працівницю, з якою не уклали трудовий договір.

Як роботодавця оштрафували на понад 125 тис. грн за неоформлену працівницю

⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності

В ході перевірки посадовцям не надали пояснень та документів щодо наявності будь-якого договору із працівницею. Втім, під час подання заперечень на акт інспекційного відвідування суб’єктом господарювання надав цивільно-правовий договір (ЦПД).

Інспекторами праці встановили, що працівниця, яка займалася прибиранням здійснювала трудову діяльність, тому роботодавець мав би укласти з працівником трудовий договір, а не ЦПД.

На підставі абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП Держпраці винесла постанову про накладення штрафу за використання праці неоформлених працівників у розмірі 125 190 грн.

Щоб скасувати постанову Держпраці підприємство звернулось до суду.

За результатами розгляду справи Другий апеляційний адміністративний суд та Верховний суд визнали правомірною постанову Держпраці про накладення на ТОВ штрафної санкції за використання праці без оформлення трудового договору.

До відома: колегія суддів вважає, що предметом вказаних вище угод є власне праця працівника щодо здійснення та забезпечення трудової функції в діяльності підприємства на посаді «прибиральник», тобто, сам процес праці, а не її кінцевий результат, тоді як предметом ЦПД мають бути виконання його стороною певного визначеного обсягу робіт, які виконавець повинен передати замовнику. Вказане свідчить про систематичне виконання працівником товариства робіт, що є метою трудового договору.

За матеріалами Держпраці в Сумській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12038

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52429

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді