Як діяти роботодавцю, якщо з працівником стався нещасний випадок

Про нещасний випадок на виробництві повідомте не лише Держпраці, а й територіальний орган ПФУ

Як діяти роботодавцю, якщо з працівником стався нещасний випадок

Трудові штрафи у 2024 році

Після отримання інформації про нещасний випадок або гостре професійне захворювання, роботодавець зобов’язаний протягом однієї доби повідомити з використанням засобів зв’язку та надати не пізніше наступного робочого дня на паперовому носії повідомлення до ПФУ та Держпраці за місцем настання нещасного випадку.

Зверніться із запитом до закладу охорони здоров’я про надання протягом однієї доби висновку про ступінь тяжкості травми та ступінь алкогольного сп’яніння потерпілого.

Якщо травма відноситься до категорії тяжких узгодьте з територіальним органом Держпраці порядок проведення розслідування (спеціальне розслідування чи комісія підприємства).

Якщо нещасний випадок не підлягає спеціальному розслідуванню, то дотримуйтесь наступного алгоритму дій:

1. Створіть не пізніше наступного робочого дня комісію з розслідування випадку з зазначенням дати початку і завершення розслідування та направте копію наказу до територіального органу ПФУ.

2. Забезпечте протягом 5 робочих днів розслідування випадку, складання, підписання і надання на затвердження актів за формою Н-1.

3. Розгляньте і затвердіть протягом 2 робочих днів акти за формою Н-1.

4. У разі необхідності продовження розслідування випадку для встановлення обставин і причин його настання:

  • заздалегідь (не пізніше останнього робочого дня визначеного терміну розслідування) отримайте з Держпраці письмове погодження;
  • видайте наказ на продовження розслідування (рекомендовано наступним робочим днем від дати останнього дня визначеного наказом терміну розслідування).
  • копію наказу на продовження розслідування надайте до територіального органу ПФУ не пізніше наступного робочого дня.

5. Протягом 5 робочих днів після затвердження актів за формою Н-1 сформуйте необхідну кількість копій матеріалів розслідування разом з актами, прошийте їх та пронумеруйте.

6. Надішліть матеріали розслідування до територіального органу ПФУ протягом 3 робочих днів після їх формування.

7. Протягом 2 робочих днів після затвердження актів за формою Н-1 видайте наказ про вжиття запропонованих комісією заходів до запобігання виникненню подібних випадків у визначені в акті строки та направте копію наказу до територіального органу ПФУ.

8. По завершенню визначених строків виконання наказу про вжиття запропонованих комісією заходів, інформуйте в письмовій формі територіальний орган ПФУ про хід їх виконання.

9. Після закінчення періоду тимчасової непрацездатності потерпілого протягом 10 робочих днів складіть відомості про наслідки нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), аварії за формою Н-2.

10. Повідомлення за формою Н-2 протягом трьох робочих днів надішліть організаціям та особам, яким надсилали акти за формою Н-1.

За інформацією ПФУ в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді