Як діяти роботодавцю, якщо з працівником стався нещасний випадок

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Про нещасний випадок на виробництві повідомте не лише Держпраці, а й територіальний орган ПФУ

Як діяти роботодавцю, якщо з працівником стався нещасний випадок

Трудові штрафи у 2025 році

Після отримання інформації про нещасний випадок або гостре професійне захворювання, роботодавець зобов’язаний протягом однієї доби повідомити з використанням засобів зв’язку та надати не пізніше наступного робочого дня на паперовому носії повідомлення до ПФУ та Держпраці за місцем настання нещасного випадку.

Зверніться із запитом до закладу охорони здоров’я про надання протягом однієї доби висновку про ступінь тяжкості травми та ступінь алкогольного сп’яніння потерпілого.

Якщо травма відноситься до категорії тяжких узгодьте з територіальним органом Держпраці порядок проведення розслідування (спеціальне розслідування чи комісія підприємства).

Якщо нещасний випадок не підлягає спеціальному розслідуванню, то дотримуйтесь наступного алгоритму дій:

1. Створіть не пізніше наступного робочого дня комісію з розслідування випадку з зазначенням дати початку і завершення розслідування та направте копію наказу до територіального органу ПФУ.

2. Забезпечте протягом 5 робочих днів розслідування випадку, складання, підписання і надання на затвердження актів за формою Н-1.

3. Розгляньте і затвердіть протягом 2 робочих днів акти за формою Н-1.

4. У разі необхідності продовження розслідування випадку для встановлення обставин і причин його настання:

  • заздалегідь (не пізніше останнього робочого дня визначеного терміну розслідування) отримайте з Держпраці письмове погодження;
  • видайте наказ на продовження розслідування (рекомендовано наступним робочим днем від дати останнього дня визначеного наказом терміну розслідування).
  • копію наказу на продовження розслідування надайте до територіального органу ПФУ не пізніше наступного робочого дня.

5. Протягом 5 робочих днів після затвердження актів за формою Н-1 сформуйте необхідну кількість копій матеріалів розслідування разом з актами, прошийте їх та пронумеруйте.

6. Надішліть матеріали розслідування до територіального органу ПФУ протягом 3 робочих днів після їх формування.

7. Протягом 2 робочих днів після затвердження актів за формою Н-1 видайте наказ про вжиття запропонованих комісією заходів до запобігання виникненню подібних випадків у визначені в акті строки та направте копію наказу до територіального органу ПФУ.

8. По завершенню визначених строків виконання наказу про вжиття запропонованих комісією заходів, інформуйте в письмовій формі територіальний орган ПФУ про хід їх виконання.

9. Після закінчення періоду тимчасової непрацездатності потерпілого протягом 10 робочих днів складіть відомості про наслідки нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), аварії за формою Н-2.

10. Повідомлення за формою Н-2 протягом трьох робочих днів надішліть організаціям та особам, яким надсилали акти за формою Н-1.

За інформацією ПФУ в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274863

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310704

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138159

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80390

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді