Як отримати фінансову допомогу вимушено переміщеним громадянам

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну, отримають допомогу на проживання від держави

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну, отримають допомогу на проживання від держави в розмірі:

· 3000 грн на кожну дитину або людину з інвалідністю;

· 2000 грн на кожну іншу особу.

Відповідне рішення було розроблено Мінсоцполітики та ухвалено урядом.

Хто отримає допомогу

Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабміну від 06.03.2022 № 204, і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Допомогу автоматично без додаткового звернення отримають також внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до постанови Кабміну від 01.10.2014 № 505.

Люди, які є «повторними» переселенцями і вперше переїхали через бойові дії та окупацію росією частини України протягом попередніх років, починаючи з 2014 року, також отримають допомогу на проживання.

Як надаватиметься допомога

Допомога надаватиметься раз на місяць у таких розмірах:

• для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 грн;

• для інших осіб — 2000 грн.

Виплата допомоги здійснюється через «Ощадбанк» на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Допомогу надаватимуть щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.

Кошти виплачуватимуться за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням і дати припинення чи скасування воєнного стану.

Допомогу внутрішньо переміщеним особам не виплачуватимуть за ті місяці, у яких вони відповідно до постанови Кабміну від 01.10.2014 № 505 отримували щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Як отримати

Перше, що потрібно зробити, якщо інформації про людину ще немає у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, — це стати на облік як внутрішньо переміщена особа та отримати відповідну довідку.

Далі подайте заяву на отримання допомоги на проживання.

Заяву з наступного тижня зможете подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженій особі виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або Центру надання адміністративних послуг.

Також після необхідних доопрацювань подати заяву зможете через програмні засоби порталу «Дія». Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

«Зараз ми очікуємо, що за наданням допомоги на проживання звернуться близько 2 мільйонів людей, які були змушені покинути свої домівки через активні бойові дії. Це мами з дітьми, літні люди, люди з інвалідністю, які мають при собі одну валізу речей. Їм потрібна всебічна допомога.

Тому ми запропонували, а уряд погодився з нашою пропозицією в своєму рішенні, щоб розмір отриманої допомоги на проживання не враховувався при обчисленні сукупного доходу сім’ї при наданні всіх інших видів соціальних допомог, які надаються з урахуванням доходу.

Тому я прошу всіх, хто переїхав з небезпечних населених місць, та потребує допомоги, реєструватись як внутрішньо переміщені особи і звертатись за допомогою.

Також я прошу тих, кому допомога не потрібна, хто не втратив роботу і може забезпечувати себе самостійно на новому місці, поступати згідно з тим, що вам підказує совість», — прокоментувала Марина Лазебна.

За інформацією Міністерства соцполітики України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14094

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
885

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9416

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
105037

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30834

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді