Як дистанційно сформувати сертифікати відкритих ключів

Податківці нагадують, як дистанційно сформувати сертифікати відкритих ключів

ГУ ДПС у Тернопільській області нагадує, що перевірити термін дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, який отримали в кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС, можете на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС

Зробити це можете з розділу «Головна», далі — «Пошук сертифікатів та СВС»/«Пошук сертифікатів». Для цього в полі «код ЄДРПОУ» зазначте:

· для юридичних осіб — відповідно код ЄДРПОУ;

· для фізичних осіб — реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта у разі, якщо через релігійні переконання користувач в установленому порядку відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податків та має відповідну відмітку в паспорті в полі «Реєстраційний номер облікової картки платника податків» або в полі «УНЗР ІD картки» — унікальний номер запису у реєстрі ІD картки.

При цьому шукати сертифікати можете за одним або декількома реквізитами.

Після проставлення відповідних реквізитів натисніть «Пошук». У вікні «Результати пошуку» побачите відомості про початок і закінчення строку дії кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

Також перевірити ключ можете й за допомогою безкоштовного програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1». Актуальна версія програми доступна для завантаження з вкладки «Головна», далі — «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО»/«Програмне забезпечення»/«Засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки — «ІІТ Користувач ЦСК-1»/«Інсталяційний пакет «ІІТ Користувач ЦСК-1.3.1 (версія:1.3.1.46)».

Після завантаження програми натисніть у меню «Програми» посилання «Переглянути сертифікати». Із наведеного переліку сертифікатів оберіть свій сертифікат або, у разі його відсутності, додайте сертифікат за допомогою кнопки «Імпортувати». Двічі лівою клавішою миші натисніть на вибраний сертифікат, оберіть пункт «Детальна інформація». У вікні, яке з’явилось, можете переглянути детальну інформацію про кваліфікований сертифікат відкритого ключа, у т.ч. щодо терміну його дії.

Зверніть увагу, що повторно (дистанційно) сформувати сертифікати за електронним запитом можете не пізніше дня, що передує дню закінчення строку чинності кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Зокрема, повторно (дистанційно) сформувати сертифікати за електронним запитом можете онлайн на офіційному інформаційному ресурсі кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС у вкладці «Головна», далі — «Повторне (дистанційне) формування сертифікатів за електронним запитом»/Online або за допомогою програмного забезпечення «ІІТ Користувач ЦСК-1».

Дистанційно сформувати нові сертифікати зможуть лише ті користувачі, які мають:

· чинні сертифікати (наприклад, до закінчення строку чинності сертифікатів залишилося декілька днів);

· незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);

· особистий ключ, доступний лише користувачу, при цьому не скомпрометований.

Щоб уникнути помилок при повторному (дистанційному) формуванні сертифікатів за електронним запитом податківці рекомендують здійснювати дане формування за декілька днів до закінчення строку чинності сертифікатів. Строк чинності кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, отриманих від надавача, становить два роки з моменту їх формування.

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області

Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас. Відновили випуск електронних журналів, відповідаємо на запитання ваших колег, готуємо матеріали, які допоможуть економіці нашої країни та всім, хто працює в умовах військового стану. Передплачуйте е-журнал «Головбух» в інтернет-магазині. Підтримуймо економіку України разом! Будьмо на зв’язку щодня.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8214

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
63

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 18.04.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
64100

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
49349

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
217546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді