Чи можна виправити помилку в додатку 7 до Декларації з ПДВ

Податківці повідомили, чи можна виправити помилку в додатку 7 до Декларації з ПДВ

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Мінфіну «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 28.01.2016 № 21 (далі — Порядок № 21).

Якщо продавець помилився в обов’язкових реквізитах податкової накладної (ПН) або продавець/покупець порушив граничні строки реєстрації ПН чи розрахунку коригування (РК), покупець/продавець цих товарів/послуг має право поскаржитися на такого продавця/покупця. Для цього він має долучити до Податкової декларації з податку на додану вартість (далі — Декларація з ПДВ) за звітний податковий період Додаток 7 до неї.

Копії документів, що передбачає пункт 201.10 Податкового кодексу України (ПК), подайте до органу контролю за місцем обліку в строки, передбачені для подання Декларації з ПДВ (п. 17 розд. III Порядку № 21).

Якщо в майбутніх податкових періодах з урахуванням строків давності, що визначає стаття 102 ПК, самостійно виявите помилки в раніше поданій Декларації з ПДВ, зобов’язані надіслати уточнюючий розрахунок (УР) до декларації (п. 1 розд. IV Порядку № 21).

Коли виправляєте помилки в рядках раніше поданої Декларації з ПДВ, до яких потрібно долучати додатки, до УР слід долучити відповідні додатки, що містять інформацію про показники, що уточнюєте (п. 3 розд. IV Порядку № 21).

Водночас форма Додатка 7 не передбачає подання уточнюючого Додатка 7. Такий додаток можете подати з позначкою «Звітний» або «Звітний новий».

Коли подасте Декларацію з ПДВ за звітний (податковий) період, маєте право до закінчення граничного строку її подання за цей самий період подати нову Декларацію з ПДВ з виправленими показниками (п. 22 розд. III Порядку № 21).

Отже, помилку в Додатку 7 можете виправити, лише якщо виявили її до закінчення граничного строку подання Декларації з ПДВ. При цьому маєте право подати нову Декларацію з ПДВ з позначкою «Звітна нова» та виправленим Додатком 7 з позначкобю «Звітний новий».

За інформацією ЗІР, категорія 101.25

Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас. Відновили випуск електронних журналів, відповідаємо на запитання ваших колег, готуємо матеріали, які допоможуть економіці нашої країни та всім, хто працює в умовах військового стану. Передплачуйте е-журнал «Головбух» в інтернет-магазині. Підтримуймо економіку України разом! Будьмо на зв’язку щодня.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
87237

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО/ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
217693

Як заповнити уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації

У консультації експерт роз’яснить, як виправити помилки у податковій декларації з ПДВ за допомогою подачі уточнюючого розрахунку та як заповнити рядки цього податкового звіту. Розглянемо приклади заповнення уточнюючого розрахунку при виправлення помилок, які занизили чи завищили податкові зобов’язання або податковий кредит з ПДВ
46039

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
9750

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний квартал про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у цьому додатку
37596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді