Як не платити комуналку за зруйноване майно

Уряд прийняв постанову, яка дозволяє не платити комунальні послуги за зруйноване майно

Кабмін прийняв постанову «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 05.03.2022 № 206.

За цією постановою до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

· нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

· припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Ця постанова не звільняє споживачів від сплати за надані комунальні послуги. Тобто, якщо зараз не маєте можливості сплачувати комуналку, можете її не оплачувати. Але доведеться сплатити накопичений борг після закінчення воєнного стану. Пеню та штрафи на такий борг не нараховуватимуть.

Тому зараз зафіксуйте пошкодження будівлі та викличте ДСНС. Службовці усунуть наслідки пошкоджень і складуть відповідний акт.

Також можете подати до райдержадміністрації заяву щодо складення акта обстеження житла.

Дотримуйтесь такого алгоритму дій:

1. Зберіть усі докази, які фіксують пошкодження: фото та відеофіксація пошкодженої нерухомості, акт про руйнування майна, свідчення сусідів.

2. Подайте до поліції заяву про злочин. До заяви додайте перелічені докази руйнування майна. Правоохоронці нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

3. Завантажте всі матеріали на сайт «Росія заплатить». Цей портал збирає докази злочинів РФ для оцінки збитків і подальшого їх відшкодування.

Борг за комуналку також включіть до суми відшкодування. Адже саме через воєнні дії не було можливості проживати у власній оселі та сплачувати за комунальні послуги.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 24.02.2022.

Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас. Відновили випуск електронних журналів, відповідаємо на запитання ваших колег, готуємо матеріали, які допоможуть економіці нашої країни та всім, хто працює в умовах військового стану. Передплачуйте е-журнал «Головбух» в інтернет-магазині. Підтримуймо економіку України разом! Будьмо на зв’язку щодня.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4882

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5564

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
90

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38176

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87930

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді