Як не платити комуналку за зруйноване майно

Уряд прийняв постанову, яка дозволяє не платити комунальні послуги за зруйноване майно

Кабмін прийняв постанову «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» від 05.03.2022 № 206.

За цією постановою до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

· нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

· припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Ця постанова не звільняє споживачів від сплати за надані комунальні послуги. Тобто, якщо зараз не маєте можливості сплачувати комуналку, можете її не оплачувати. Але доведеться сплатити накопичений борг після закінчення воєнного стану. Пеню та штрафи на такий борг не нараховуватимуть.

Тому зараз зафіксуйте пошкодження будівлі та викличте ДСНС. Службовці усунуть наслідки пошкоджень і складуть відповідний акт.

Також можете подати до райдержадміністрації заяву щодо складення акта обстеження житла.

Дотримуйтесь такого алгоритму дій:

1. Зберіть усі докази, які фіксують пошкодження: фото та відеофіксація пошкодженої нерухомості, акт про руйнування майна, свідчення сусідів.

2. Подайте до поліції заяву про злочин. До заяви додайте перелічені докази руйнування майна. Правоохоронці нададуть витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

3. Завантажте всі матеріали на сайт «Росія заплатить». Цей портал збирає докази злочинів РФ для оцінки збитків і подальшого їх відшкодування.

Борг за комуналку також включіть до суми відшкодування. Адже саме через воєнні дії не було можливості проживати у власній оселі та сплачувати за комунальні послуги.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 24.02.2022.

Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас. Відновили випуск електронних журналів, відповідаємо на запитання ваших колег, готуємо матеріали, які допоможуть економіці нашої країни та всім, хто працює в умовах військового стану. Передплачуйте е-журнал «Головбух» в інтернет-магазині. Підтримуймо економіку України разом! Будьмо на зв’язку щодня.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14071

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
877

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104969

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді