За матеріалами ЗІР, категорія 120.01,
Які критерії встановлено для суб’єктів господарювання, визначених пунктом 68 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК) з метою їх звільнення від оподаткування:
· рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів;
· рентною платою за спеціальне використання води?
Суб’єкти господарювання, визначені відповідно до норм пункту 68 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, тимчасово, до 1 січня 2037 року, звільняються від оподаткування:
· рентною платою за спеціальне використання лісових ресурсів (пп. 68.4 п. 68 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК);
· рентною платою за спеціальне використання води (пп. 68.4 п. 68 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК).
При цьому, якщо платник цих видів рентної плати у будь-якому податковому (звітному) періоді не відповідає хоча б одному критерію, зазначеному у пункті 68 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, то такий платник зобов’язаний, починаючи з 1 числа першого місяця податкового (звітного) періоду, в якому відбулась така невідповідність, нараховувати та сплачувати рентну плату в загальному порядку за ставками, встановленими статтею 255 та/або статтею 256 ПК відповідно.
Пункт 68 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК встановлює, що тимчасово, до 1 січня 2037 року, для платників податків, які відповідають одночасно таким критеріям:
- утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2022 року;
- місцем податкової адреси та місцем здійснення діяльності яких є виключно такі населені пункти:
- основним видом діяльності яких є діяльність у переробній промисловості (група 10, клас 11.06, 11.07 група 11, група 13—18, група 20—27, клас 29.3 група 29, клас 30.1—30.4, 30.92, 30.99 група 30, група 31—33 секції C КВЕД ДК 009-2010);
- не мають відокремлених підрозділів, дочірніх підприємств, представництв і філій;
- питома вага доходу, отриманого суб’єктом господарювання від реалізації продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу протягом звітного періоду становить понад 90%;
- сума річного доходу (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує 40 млн гривень;
- середньооблікова кількість працівників протягом звітного періоду становить не менше 10 осіб;
- виробничі потужності розташовані виключно на території населених пунктів, зазначених у пункті 68 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом ПК.
Дія пункту 68 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК не поширюється на суб’єктів господарювання, які утворені після 1 січня 2022 року шляхом реорганізації (поділу, виділення), податковою адресою яких є інші, ніж зазначені у цій нормі ПК населені пункти, або які здійснюють свою діяльність з виробництва товарів у інших населених пунктах.
Якщо платники податку, які застосовують норми пункту 68 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, у будь-якому звітному періоді досягли показників, з яких хоча б один не відповідає вищезазначеним критеріям, то такі платники податків зобов’язані, починаючи з 1 числа першого місяця податкового (звітного) періоду, в якому відбулась така невідповідність, нараховувати та сплачувати податки в загальному порядку.
Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас. Відновили випуск електронних журналів, відповідаємо на запитання ваших колег, готуємо матеріали, які допоможуть економіці нашої країни та всім, хто працює в умовах військового стану. Передплачуйте е-журнал «Головбух» в інтернет-магазині. Підтримуймо економіку України разом! Будьмо на зв’язку щодня.