Під час розрахунку шкоди та збитків враховуватимуть:
- витрати на рекультивацію земель;
- збитки власникам/землекористувачам земельних ділянок сільгосппризначення;
- витрати на відновлення меліоративних площ;
- витрати на розмінування тощо.
«Велика частина земель, зокрема сільськогосподарського призначення, з меліоративною інфраструктурою, зазнали значних пошкоджень, а їхні власники та користувачі —збитків. Це все має бути відшкодовано повною мірою, включаючи не тільки фактичні втрати, а й упущену вигоду. Для напрацювання інших показників та методики ми плануємо залучити найкращих фахівців із міжнародним досвідом», — наголосив Микола Сольський.
Шкоду та збитки, завдані Україні внаслідок збройної агресії російської федерації, визначатимуть за 15 напрямами:
- людські втрати та пов’язані з ними соціальні витрати;
- економічні втрати, пов’язані з людськими втратами;
- військові втрати;
- втрати, пов’язані із забезпеченням публічної безпеки і порядку, боротьби зі злочинністю, забезпеченням безпеки дорожнього руху;
- втрати житлового фонду і об’єктів житлово-комунального господарства;
- втрати земельного фонду;
- втрати лісового фонду;
- втрати надр;
- втрати акваторії;
- збитки, завдані природно-заповідному фонду;
- втрати інфраструктури транспорту, телекомунікаційної мережі і зв’язку;
- втрати енергетичної інфраструктури;
- втрати культурної спадщини;
- економічні втрати підприємств;
- втрати установ та організацій.
Довідково
20 березня Кабмін ухвалив постанову «Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації» від 20.03.2022 № 326.
За кожним із напрямів відшкодовування шкоди закріпили відповідальне міністерство, інший центральний чи місцевий орган виконавчої влади. І зобов’язали їх протягом шести місяців розробити й затвердити відповідні методики визначення шкоди та збитків.
Міністерства, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, які відповідають за визначення шкоди, щороку до 1 квітня наступного періоду надаватимуть Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій відповідну інформацію. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій узагальнюватиме отриману інформацію і до 1 червня надаватиме її Кабміну.
За матеріалами Мінагрополітики
Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!