Нацбанк частково обмежив українцям здійснення операцій «quasi cash»

Нацбанк уточнив обмеження на транскордонні операції громадян з метою запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни в умовах воєнного стану.

Нацбанк частково обмежив українцям здійснення операцій «quasi cash»

Постанова Правління НБУ від 20.04.2022 №78

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Так, фізичні особи матимуть змогу купувати активи, які безпосередньо конвертують (обмінюють) на грошові кошти та які належать до операцій «quasi cash», із використанням лише власної інвалюти, у межах ліміту 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті). Відповідний ліміт також поширюється на транскордонні P2P-перекази.

Зазначені вище безготівкові операції дозволено здійснювати з використанням платіжних карток, емітованих до рахунків, що відкриті в іноземній валюті.

До відома! До операцій «quasi cash» належать:

  • поповнення електронних гаманців,

    брокерських

    або форекс-рахунків;
  • оплата дорожніх чеків;
  • купівля віртуальних активів тощо.

Водночас для підтримки українців, які були вимушені тимчасово виїхати за кордон, НБУ дозволив фізособам у межах окремого ліміту у 100 тис. грн на місяць здійснювати транскордонні Р2Р-перекази з рахунків, відкритих у банках у національній валюті. Однак, здійснення операцій «quasi cash» із відповідних рахунків тимчасово заборонено.

Нацбанк частково обмежив можливості здійснення операцій «quasi cash», позаяк їх переважно здійснюють, щоб обійти чинні валютні обмеження, зокрема для інвестування за кордон, яке в умовах воєнного стану заборонено. Отже, відповідні операції слід трактувати як такі, що призводять до непродуктивного виведення капіталу з країни.

Зміни діють з 20.04.2022. При цьому вони не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг, які можна здійснювати без обмежень.


Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Собівартість продукції підприємства: правила розрахунку

Собівартість — це один з ключових економічних показників будь-якого підприємства. У процесі її розрахунку можуть брати участь не тільки бухгалтер, але й економіст. Якими правилами слід керуватися при розрахунку собівартості продукції, якою вона буває та як її правильно показати в обліку формування собівартості, методи й способи калькулювання, документальне оформлення калькулювання — питання даного огляду
86273

Податок на переказ коштів з-за кордону

Отримання переказів коштів з-за кордону зараз актуальне як ніколи. Перекази здійснюють батьки, члени подружжя, діти, інші родичі та не лише вони. Коли та як треба декларувати та сплачувати податки з грошових переказів з-за кордону, коли можна не сплачувати податки з закордонних переказів та які є способи здійснення таких переказів — у консультації
363

Обмеження готівкових розрахунків

Зважати на обмеження готівкових розрахунків доводиться повсякчас. То засновник бажає внести позику готівкою, то працівник надав документи на придбані власним коштом товари. От і постають запитання, чи слід застосовувати обмеження. Нагадаємо про граничні суми розрахунків готівкою і розглянемо декілька ситуацій, пов’язаних із готівковими розрахунками
100756

Облік грошових коштів на рахунках у банку

Грошові кошти важливі для будь-якого підприємства, належний їхній облік та контроль за їхнім надходженням та витрачанням є частиною повсякденної роботи бухгалтерії. У статті — про банківські рахунки, міжнародну нумерацію банківського рахунку IBAN, відображення в обліку поточних і депозитних рахунків та облік операцій з ними
76603

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
16050

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді