Що робити, якщо гривневі банкноти пошкодив вогонь: рекомендації НБУ

Під час війни в Україні пожежі — на жаль, не рідкість.

Що робити, якщо гривневі банкноти пошкодив вогонь: рекомендації НБУ

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Що робити, якщо банкноти гривні пошкодив вогонь? Значно пошкоджені банкноти гривні через пожежу абощо можете віддати на дослідження для відшкодування збитків.

Куди звертатися? До регіональних підрозділів грошового обігу НБУ, які наразі працюють у Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій та Львівській областях.

Контакти підрозділів грошового обігу НБУ знайдете за посиланням: https://bank.gov.ua/ua/uah/cash-withdrawal

Спочатку зателефонуйте у відповідний регіональний підрозділ грошового обігу НБУ та дізнайтеся, чи працює підрозділ у вашому місті найближчими днями.

В умовах воєнного стану з метою спрощення порядку обміну банкнот, які пошкодив вогонь, НБУ надав регіональним підрозділам грошового обігу відповідні роз’яснення щодо приймання та обміну таких банкнот.

Разом із пошкодженими банкнотами надайте довідку про пожежу, катастрофу тощо або зазначте в заяві ситуацію, унаслідок якої пошкодили банкноти.

НБУ не рекомендує самостійно порушувати цілісність банкнот, якщо пошкодження двох або більшої кількості банкнот призвело до їхнього склеювання (спікання).

Якщо у вашому регіоні немає підрозділу грошового обігу НБУ, зверніться до уповноважених банків (Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен Банк, ПУМБ). Уповноважені банки не обстежують значно пошкоджені банкноти, а пакують їх із максимальним збереженням цілісності та передають до НБУ як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою пред’явника, довідкою про вилучення (прийняття) банкнот для дослідження та довідкою про пожежу, катастрофу тощо.

Яку суму відшкодують? Клієнтам відшкодують суму грошових знаків національної валюти, які виявлять фахівці НБУ з цілісної групи пошкоджених банкнот, з втраченими внаслідок пожежі платіжними ознаками, але без ознак підроблення.

За інформацією НБУ


Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
120

Розірвання договору оренди: зразок

Договір оренди, як і будь-який господарський договір, можна розірвати в силу різних обставин. Сьогодні про те, як оформити розірвання договору оренди та можливі варіанти розв’язання цієї ситуації
129049

Кошти під звіт: як видавати, обліковувати та оподатковувати

Видача коштів фізичній особі призводить до появи дебіторської заборгованості та супроводжується дотриманням правил звітування по таким коштам. Як документально оформити видачу, подальший облік таких коштів, коли необхідно оподаткувати підзвітні кошти? Дамо відповідь на всі ці питання в цьому огляді
73850

Оренда приміщення з генератором: як розподілити витрати

Наразі генераторне живлення стає дедалі більш актуальним. Щоб підвищити комерційну привабливість об’єкта оренди, забезпечити орендарям можливість нормально працювати в умовах потенційного відключення електрики, орендодавці часто обладнують приміщення генератором. Як орендарі відшкодовують витрати орендодавця на функціонування генератора? Розберімо можливі варіанти
190

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді