Як ФОПу зареєструватися єдинником четвертої групи

Зареєстровані ФОПи подають заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі — Заява) та ставки єдиного податку, що встановлена для четвертої групи, до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація.

Як ФОПу зареєструватися єдинником четвертої групи

Інструкція та зразки заяви, щоб перейти на 2% єдиного податку

ФОП, який є платником інших податків і зборів, може ухвалити рішення про перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього він має подати Заяву до органу контролю не пізніше ніж за 15 календарних днів (к. дн.) до початку наступного календарного кварталу.

Якщо єдинник дотримав вимоги Податкового кодексу України до обраної групи, він може самостійно перейти на іншу групу єдинників. Для цього слід подати Заяву до органу контролю не пізніше ніж за 15 к. дн. до початку наступного кварталу.

ФОП подає Заяву з позначкою «Реєстрація (перехід)» і зазначає:

  • у полі 1 — найменування органу контролю, до якого її подає;
  • полі 2 — реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб, які мають позначку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта) та ставить позначку у полі «Фізична особа — підприємець»;
  • полі 3 — прізвище, ім’я, по батькові;
  • полі 4 — податкову адресу та контактний телефон.

Поля 5.1 та 5.1.1 Заяви заповнюють ФОПи, які обирають четверту групу єдинників. Вони зазначають:

  • у полі 5.1 — дату обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
  • полі 5.1.1 — групу (4) із позначкою «із реєстрацією ПДВ» чи «без реєстрації ПДВ».

Поле 5.2 Заяви заповнюють ФОПи-єдинники, які бажають перейти на четверту групу єдинників. У ньому відображають:

  • групу платника єдиного податку, на якій перебував;
  • групу, на яку переходить, — четверта, із реєстрацією ПДВ чи без;
  • дату/період зміни групи єдинників — число, місяць (словами) та рік.

У полі 5.3 Заяви зазначають відомості про реєстрацію платником ПДВ:

  • індивідуальний податковий номер;
  • дату реєстрації платником ПДВ — число, місяць (словами) та рік.

Крім того, ставлять позначку про реєстрацію платником ПДВ або анулювання реєстрації платником ПДВ.

Поле 5.4 «Внесення змін до реєстру платників єдиного податку» та поле 5.5 «Відмова від спрощеної системи оподаткування» Заяви не заповнюють.

У полі 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви зазначають:

  • код за КОАТУУ. Його заповнюють відповідно до Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Держстату від 31.10.1997 № 659 (розміщений на офіційному вебсайті Держстату);
  • область, район, населений пункт;
  • вулицю, номер будинку/офісу/квартири;
  • індекс.

У Заяві зазначають:

  • у полі 7 — кількість осіб, які одночасно перебувають з ФОПом у трудових відносинах. У цьому випадку зазначають — «0», оскільки ФОПи — платники єдиного податку четвертої групи не використовують працю найманих осіб.
  • полі 8 — обрані види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
  • полі 9 — інформацію про наявність/відсутність податкового боргу, крім безнадійного податкового боргу, що виник унаслідок форс-мажорних обставин, із позначкою «відсутній» або «наявний» та суму податкового боргу в гривні (за наявності).

Суму обсягу доходу за попередній календарний рік у полі 10 Заяви не відображають. Також не додають до Заяви розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

ГУ ДПС у Тернопільській області


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3341

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1346

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді