Подали до ДПС документ в електронній формі: які строки та порядок отримання першої та другої квитанцій

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці нагадали, якщо отримали першу квитанцію — електронний документ вважають таким, що адресат не одержав.

Подали до ДПС документ в електронній формі: які строки та порядок отримання першої та другої квитанцій

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Другу квитанцію орган контролю формує не пізніше ніж наступного робочого дня з моменту, коли сформував першу квитанцію, якщо інше не встановили нормативно-правові акти та Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами», затверджений наказом Мінфіну від 06.06.17 № 557 (далі – Порядок № 557) (п. 9 розд. ІІ Порядку № 557).

Друга квитанція підтверджує, що орган контролю прийняв/зареєстрував електронний документ або повідомив про те, не прийняв його.

У другій квитанції орган контролю зазначає:

  • реквізити прийнятого/зареєстрованого електронного документа або неприйнятого (із зазначенням причини);
  • результати обробки в органі контролю (дата та час прийняття/реєстрації або неприйняття);
  • реєстраційний номер;
  • дані про автора та підписувача/підписувачів електронного документа та автора квитанції.

На другу квитанцію орган контролю накладає печатку, шифрує її та надсилає автору електронного документа. Другий примірник другої квитанції зберігає орган контролю (п. 10 розд. ІІ Порядку № 557).

За наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом, коли орган контролю прийняв/зареєстрував електронний документ вважають дату та час, що зафіксували в першій квитанції (п. 11 розд. ІІ Порядку № 557).

Якщо автор надіслав до органу контролю декілька примірників одного електронного документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), оригіналом вважають документ, що надіслали останнім до закінчення граничного строку його подання, за умови, що його правильно сформували та прийняли/зареєстрували, про що автору надійшла друга квитанція про прийняття (п. 12 розд. ІІ Порядку № 557).

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12045

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
680

Продаж корпоративних прав 2025

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління — це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це — у консультації
51418

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21445

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді