Аграрії просять відновити часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки й обладнання

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Федерація роботодавців України й Асоціація підприємств-виробників техніки і обладнання для агропромислового комплексу Украгромаш закликали Мінекономіки та Мінагрополітики сприяти відновленню виплат за напрямом часткової компенсації вартості вітчизняної техніки й обладнання для агропромислового комплексу.

Аграрії просять відновити часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки й обладнання

Посіви постраждали через війну: як облікувати й оподаткувати

Питання відновлення виплат за Програмою часткової компенсації аграріям вартості сільгосптехніки й обладнання вітчизняного виробництва у межах доступного фінансування на 2022 рік із урахуванням невиплачених зобов’язань попереднього 2021-го є сьогодні нагальною актуальною потребою як для сільгосптоваровиробників — отримувачів компенсації, так і для національних машинобудівних підприємств АПК, ідеться у зверненні. Це сприятиме діловій активності та забезпечить українські машинобудівні підприємства, включаючи виробників компонентної бази, новими замовленнями, навіть під час війни.

Від початку агресії та війни з боку рф більшість замовлень на техніку й обладнання для АПК сільгосптоваровиробники призупинили до моменту стабілізації ситуації. Одна з причин — очікування потенційних покупців на виплату компенсації. Оскільки в період правового режиму воєнного стану їх впевненість у виплатах зводиться практично до мінімуму.

Самі Мінекономіки та Мінагрополітики визнали відповідну програму найефективнішою серед програм державної підтримки аграріїв.

Ця програма й надалі, особливо у період правового режиму воєнного стану, покликана сприяти:

  • забезпеченню достатньою кількістю сільгоспмашин для проведення польових робіт;
  • зниженню витрат і підвищенню конкурентоспроможності сільгосптоваровиробників;
  • зменшенню залежності від іноземних поставок техніки й обладнання;
  • розширенню частки українських сільгоспмашинобудівників на внутрішньому ринку;
  • збереженню робочих місць;
  • забезпеченню сплати податків до бюджетів усіх рівнів.

Враховуючи, що виплата компенсації з бюджету відбувається після придбання цієї техніки, тобто після сплати всіх податків, із лагом максимум один квартал, гроші платників податків швидко повертаються в економіку, збільшуючи ефект мультиплікації.

За інформацією ФРУ


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дивіденди членам фермерського господарства: як оформити та які податки утримати

У статті — поради, як оформити та оподаткувати виплату дивідендів членам фермерського господарства, хто має нарахувати та сплатити ЄСВ, а також чи діє ЄСВ-пільга в 2025 році. Приклад бухгалтерських проведень і зразок протоколу на виплату дивідендів стануть у пригоді
8709

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1274

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
11269

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3676

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді