Програма USAID АГРО представила проєкти просторового планування для відбудови України

26 травня Програма USAID з аграрного та сільського розвитку АГРО провела онлайн семінар «Просторове планування розвитку територій громад: найкращі практики та рекомендації».

Під час семінару Програма АГРО представила навчальні матеріали та практичні посібники з розробки комплексних планів просторового розвитку громад, складені за результатами пілотних проєктів на територіях Пісочинської та Роганської громад Харківської області.

Ксенія Сидоркіна, директорка Програми USAID АГРО, зазначила, що просторове планування може стати інструментом для відновлення та економічного розвитку післявоєнного часу:

«Воно дозволить розробити цілісний та комплексний план із відновлення територій громад, спираючись на розрахунки та планувальні рішення, що включатиме оцінку збитків та вартість відбудови територій і рекультивації земель, виходячи з пріоритетів розвитку громад. Запрошуємо всі інші громади користуватися цим досвідом та документами у якості зразків для власної роботи».

Програма АГРО передасть напрацювання з просторового планування вищим навчальним закладам, які впровадять методологію просторового планування, розроблену АГРО під час реалізації пілотних проектів, у начальний процес, щоб підготувати майбутніх фахівців. Такі матеріали вже отримав та впроваджує НУБіП.

Крім результатів пілотних проєктів, матеріали містять бази даних, рекомендації, практичні посібники, навчальні відеоролики, які розробляли спільно з «УкрГео» в межах проєкту «Підтримка громад в управлінні землями». У результаті цієї активності 87 землевпорядників та голів громад пройшли навчання, успішно склали тестування за всіма навчальними модулями та отримали практичні навички.

Олена Шуляк, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, привітала учасників заходу та зазначила, що від громад багато залежить, яким чином виглядатиме наша майбутня Україна:

«Якісна містобудівна документація буде надзвичайно важливою, коли ми розпочнемо розбудовувати наші території, окуповані й зруйновані міста та селища. Ми вже ухвалили законопроект № 7282, очікуємо на підписання Президентом України. Документ стосується програм комплексного відновлення територій, саме ці дані і лягатимуть в основу містобудівної документації, і слугуватимуть вихідною інформацією для комплексних планів просторового розвитку».

Вона запропонувала вдосконалити законодавство та реалізувати пілотний проєкт для використання комплексного плану в цілях відновлення територій від наслідків війни та розвитку громад.

За матеріалами Мінагрополітики


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50132

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
59

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4305

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
66

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді