Оновлена форма повідомлення про вакансії № 3-ПН діятиме з 7 липня

Мінекономіки оновило форму звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», а також Порядок її подання.

Мінекономіки затвердило оновлену форму повідомлення про вакансії № 3-ПН

Заповнення оновленої форми № 3-ПН: роз'яснення експерта

Наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22 оновили:

  1. форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»;
  2. Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» (далі ― Порядок).

Нова форма №3-ПН, як і попередня її версія містить два розділи:

  • Розділ І «Основні дані про вакансію(ї)»;
  • Розділ ІІ «Відомості про вакансію(ї)».

В оновленій формі Розділ І доповнили графою «Спосіб укомплектування вакансії(й)». Вона передбачає два варіанти:

  • за сприяння Державної служби зайнятості;
  • підбір кадрів здійснюється самостійно.

А Розділ ІІ став додатком до форми №3-ПН. Його значно розширили, адже наразі він містить більше інформації про вимоги до кандидата, умови праці, особливості вакансії тощо.

За оновленим Порядком роботодавцям необхідно подавати форму № 3-ПН не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Подавати форму можна в паперовій (із засвідченням підписом керівника/ФОПа чи уповноваженої ним особи) або електронній формі (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів).

Увага: якщо подаєте електронну форму № 3-ПН без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів, її необхідно підтвердити паперовою формою (із засвідченням підписом керівника/ФОПа або уповноваженої ним особи), яку маєте подати до центру зайнятості упродовж пяти робочих днів з дня подання електронної форми № 3-ПН.

Роботодавець визначає вид форми № 3-ПН ― первинна або уточнювальна.

Первинну подають, щоб проінформувати про наявність попиту на робочу силу (вакансії).

Уточнювальну ж подають, коли є необхідність замінити первинну, або з’явилися уточнення характеристик вакансії. При цьому не можна змінювати дані про кількість вакансій та професійну назву роботи (професії/посади).

Наказ набере чинності з 07.07.2022 року, оскільки його опублікували в «Офіційному віснику» від 07.06.2022 № 44. З цієї ж дати втратить чинність наказ Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 316, який затверджував попередню версію форми.


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240932

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді