Лікарняні: нарахування і оплата
Простій — це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Час простою не з вини працівника, оплачують з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки.
Законодавство не визначає умови щодо присутності/відсутності працівників на робочому місці під час простою. Місце перебування таких працівників визначає роботодавець.
Від цього і залежить чи підлягає оплаті тимчасова непрацездатність.
Тож, якщо застрахована особа під час простою
- присутня на робочому місці (або іншому місці, що визначив роботодавець) — допомогу по тимчасовій непрацездатності надають на загальних підставах. Зокрема, за дні непрацездатності, за які особа (працівник) втрачає оплату;
- не зобов’язана перебувати на робочому місці і не втрачає оплату за час простою — підстав для здійснення виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, на думку Держпраці, немає.
Рішення про призначення або відмову у призначенні допомоги з тимчасової непрацездатності приймає комісія (уповноваженим) із соціального страхування.
За інформацією Держпраці у Харківській області
Добірка відповідей на запитання, з якими зверталися до нас ваші колеги, допоможе не наразитися на штрафи й не оплатити необґрунтовано видані лікарняні. Фахівець ПФУ підкаже, що робити, коли працівник надав два лікарняні. Чи можна оплатити лікарняний під час відпустки без збереження зарплати? Хто видає лікарняний по догляду за дитиною батькові тощо