Чи затверджувати роботодавцю з району активних бойових дій графік відпусток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо діяльність провадять у районах активних бойових дій, питання складання графіків або встановлення іншого порядку черговості надання відпусток вирішує роботодавець самостійно

Чи затверджувати роботодавцю з району активних бойових дій графік відпусток

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Черговість надання відпусток визначають графіками, які затверджує роботодавець за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), і доводить до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховують інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості їх відпочинку (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, ст. 79 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП).

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджують між працівником і роботодавцем. Працівника зобов’язані письмово повідомити про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

У період дії воєнного стану не застосовують норми частини сьомої статті 79 КЗпП. Частини 4 і 5 статті 79 КЗпП, шо стосуються затвердження графіку відпусток, є діючими (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136).

У період дії воєнного стану порядок організації діловодства з питань трудових відносин, оформлення і ведення трудових книжок та архівного зберігання відповідних документів у районах активних бойових дій визначає роботодавець самостійно. За умови забезпечення ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та обліку витрат на оплату праці (ст. 7 Закону № 2136).

Тож, якщо роботодавець провадить діяльність у районах активних бойових дій, питання складання графіків або встановлення іншого порядку черговості надання відпусток вирішується ним самостійно.

Також у період дії воєнного стану сторони трудового договору можуть домовитися про альтернативні способи створення, пересилання і зберігання наказів (розпоряджень) роботодавця, повідомлень та інших документів з питань трудових відносин та про будь-який інший доступний спосіб електронної комунікації, який обирають за згодою між роботодавцем та працівником. (ч. 2 ст. 7 Закону № 2136).

За інформацією Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді