Відпустка за власний рахунок для евакуації: як оформити

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо надаєте відпустку не на весь час війни, а на конкретний період — вказуйте його у наказі.

Відпустка за власний рахунок для евакуації: як оформити

Не виплатили зарплату через війну: чим це загрожує

Упродовж воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надати йому відпустку без збереження зарплати, без обмеження строку (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136).

Водночас роботодавець може відмовити працівнику в наданні будь-якого виду відпусток, зокрема неоплачуваної, якщо такого працівника залучено до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури (ч. 2 ст. 12 Закону України від 15.11.1996 № 504 «Про відпустки»).

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику можна надати відпустку без збереження зарплати. Максимальний її строк — 15 к. дн. на рік.

Однак, на період воєнного стану строк перебування у відпустці без збереження зарплати не включають до цих 15 к. дн. Отже, таку відпустку можуть надати на весь строк запровадження воєнного стану.

Якщо відпустку надали не на весь час воєнного стану, а на конкретний період, працівник зазначає в заяві конкретні дати надання відпустки (від і до, але не довше за граничну дату дії воєнного стану на момент подання заяви). У наказі роботодавець також вказує конкретний період надання відпустки.

Ініціювати таку відпустку може лише працівник. Однак остаточне рішення про її надання — за роботодавцем. Щодо переривання відпустки без збереження зарплати, сторони самостійно домовляються про період і тривалість такої відпустки.

Закон про відпустки не регулює, чи можна достроково припинити відпустку без збереження зарплати, а також скільки разів можна її надавати впродовж воєнного стану.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Держпраці


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12027

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52407

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді