Відпустка за власний рахунок для евакуації: як оформити

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо надаєте відпустку не на весь час війни, а на конкретний період — вказуйте його у наказі.

Відпустка за власний рахунок для евакуації: як оформити

Не виплатили зарплату через війну: чим це загрожує

Упродовж воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надати йому відпустку без збереження зарплати, без обмеження строку (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136).

Водночас роботодавець може відмовити працівнику в наданні будь-якого виду відпусток, зокрема неоплачуваної, якщо такого працівника залучено до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури (ч. 2 ст. 12 Закону України від 15.11.1996 № 504 «Про відпустки»).

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику можна надати відпустку без збереження зарплати. Максимальний її строк — 15 к. дн. на рік.

Однак, на період воєнного стану строк перебування у відпустці без збереження зарплати не включають до цих 15 к. дн. Отже, таку відпустку можуть надати на весь строк запровадження воєнного стану.

Якщо відпустку надали не на весь час воєнного стану, а на конкретний період, працівник зазначає в заяві конкретні дати надання відпустки (від і до, але не довше за граничну дату дії воєнного стану на момент подання заяви). У наказі роботодавець також вказує конкретний період надання відпустки.

Ініціювати таку відпустку може лише працівник. Однак остаточне рішення про її надання — за роботодавцем. Щодо переривання відпустки без збереження зарплати, сторони самостійно домовляються про період і тривалість такої відпустки.

Закон про відпустки не регулює, чи можна достроково припинити відпустку без збереження зарплати, а також скільки разів можна її надавати впродовж воєнного стану.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Держпраці


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274922

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310799

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138197

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80860

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді