Як сплачувати податки, якщо працюєте за кордоном

Податківці роз’яснюють, як сплачувати податки резидентам України, які під час воєнних дій перебувають та працюють за кордоном.

Як сплачувати податки, якщо працюєте за кордоном

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Зарплата, отримана від роботодавця−нерезидента:

  • належить до доходу з джерел за межами України;
  • класифікується як іноземний дохід;
  • є об’єктом оподаткування для резидента України.

За отримання впродовж відповідного року закордонного доходу — податковий резидент зобов’язаний відобразити такий дохід у своїй податковій декларації та подати її до 1 травня наступного року (п. 170.11 ПКУ).

У зв’язку з введенням воєнного стану, передбачено можливість подання декларації впродовж 6 місяців після його скасування, якщо платник не має змоги подати таку декларацію вчасно (пп. 69.1 підрозд.10 розд. ХХ ПКУ).

Під час заповнення податкової декларації вкажіть:

  • отриману іноземну зарплату в рядку 10.7 «Доходи, отримані з джерел за межами України»;
  • країну, з якої отримано дохід;
  • валюту, в якій його виплачено;
  • суму доходу в гривні за курсом НБУ, що діє на момент отримання таких доходів (п. 164.4 ПКУ).

Розрахунок слід здійснювати на кожну дату виплати зарплати, а до декларації заносити вже суму виплат, переведену в гривневий еквівалент.

Після подання декларації із зазначенням іноземного доходу — ДПС надішле запит на надання підтверджувальних документів.

Аби уникнути запиту — зазначені документи подайте разом з декларацією.

Підтвердженням доходу може бути:

  • виписка з рахунку банку, де чітко вказано, що суми, які надійшли, — це зарплата від конкретного підприємства;
  • довідка від самого підприємства про суми нарахованої зарплати.

У декларації зазначте дані, які можете підтвердити наявними документами, зокрема вказаними сумами та датами виплат.

Крім того, зазначте суму ПДФО та військового збору, що підлягають сплаті. Іноземні доходи, як і українська зарплата, підлягають оподаткуванню за ставкою 18%, та військовим збором — 1,5%.

Якщо під час виплати доходу за кордоном із нього вже утримували податки, — можете зменшити суму ПДФО, що має бути сплачена в Україні, на суму таких податків (пп. 170.11.2 ПКУ).

Водночас у платника має бути легалізована довідка від податкового органу такої держави з зазначенням суми виплаченого доходу, суми сплаченого податку та дати його сплати (п. 13.5 ПКУ).

Відсутність зазначених документів — підстава для направлення до податкового органу заяви про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним (пп. 170.11.2 ПКУ).

За інформацією ГУ ДПС у Сумській області


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13385

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240961

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450934

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57475

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді