Втрата лікарняного: як діяти роботодавцю

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінсоцполітики навело порядок дій підприємства при втраті лікарняного листа після його оплати

Мінсоцполітики навело порядок дій підприємства при втраті лікарняного листа після його оплати.

Тож, у випадку втрати або знищення листка непрацездатності керівник повинен письмово повідомити про це правоохоронні органи та призначити комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх утрати.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Далі потрібно звернутись до органу ФСС з ТВП з проханням надати копії усіх втрачених звітів. «Дублікат» лікарняного у разі його оплати не видають. У такому випадку можливо отримати лише реєстр виданих документів, що засвідчить хворобу працівника.

На підставі отриманих документів підприємство відновить власні первинні документи та регістри обліку.

Якщо підсумкові обороти у відновлених регістрах збігатимуться з даними звітів по коштах ФСС з ТВП, буде поновлено протоколи комісії про призначення матеріального забезпечення застрахованим особам, а банківськими виписками та (або) касовими документами буде підтверджено своєчасність виплати (перерахування) матеріального забезпечення застрахованим особам, то бухоблік по коштах ФСС з ТВП можна вважати повністю відновленим, а кошти — використаними за призначенням.

Також фахівці Мінсоцполітики зауважили, що чинне законодавство не обмежує будь-яким терміном подачу документів для призначення матеріального забезпечення.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38845

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12049

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді