Мінсоцполітики навело порядок дій підприємства при втраті лікарняного листа після його оплати.
Тож, у випадку втрати або знищення листка непрацездатності керівник повинен письмово повідомити про це правоохоронні органи та призначити комісію для встановлення переліку відсутніх документів і розслідування причин їх утрати.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Далі потрібно звернутись до органу ФСС з ТВП з проханням надати копії усіх втрачених звітів. «Дублікат» лікарняного у разі його оплати не видають. У такому випадку можливо отримати лише реєстр виданих документів, що засвідчить хворобу працівника.
На підставі отриманих документів підприємство відновить власні первинні документи та регістри обліку.
Якщо підсумкові обороти у відновлених регістрах збігатимуться з даними звітів по коштах ФСС з ТВП, буде поновлено протоколи комісії про призначення матеріального забезпечення застрахованим особам, а банківськими виписками та (або) касовими документами буде підтверджено своєчасність виплати (перерахування) матеріального забезпечення застрахованим особам, то бухоблік по коштах ФСС з ТВП можна вважати повністю відновленим, а кошти — використаними за призначенням.
Також фахівці Мінсоцполітики зауважили, що чинне законодавство не обмежує будь-яким терміном подачу документів для призначення матеріального забезпечення.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»