Чергові нюанси застосування податкового компромісу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Спеціалісти ДФС роз’яснили низку випадків застосування податкового компромісу

Спеціалісти ДФС роз’яснили низку випадків застосування податкового компромісу. Наведемо окремі з них.

1.Під дію податкового компромісу підпадають будь-які факти порушення ведення податкового чи бухгалтерського обліку, що призвели до завищення витрат чи податкового кредиту з ПДВ.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

2. Неплатник ПДВ не може скористатися можливістю податкового компромісу щодо сплати цього податку за періоди, коли він був платником ПДВ.

3. Право застосовувати такий компроміс належить платнику податків, однак це стосується лише неузгоджених сум податкових зобов’язань.

4. Податківці приймають рішення про застосування податкового компромісу в період з 4-го по 10-й робочий день після надання платником заяви про намір досягнути компроміс.

5. Надання платником податків неповного переліку господарських операцій, які уточнюються, не є підставою для відмови в застосуванні компромісу. Однак це може бути підставою для призначення документальної позапланової перевірки.

6.Якщо платник податків має податковий борг, то сплачені ним суми зараховуватимуться спочатку на погашення боргу, а вже потім ― на погашення зобов’язань в межах такого компромісу.

Також податківці роз’яснили, що недобросовісні платники податків ― організатори злочинних схем повинні нести кримінальну відповідальність та не звільняються від неї у порядку застосування компромісу.

Нагадаємо, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25.12.2014 № 63-VIII дає можливість досягнути компромісу до 16.04.2015 (включно).

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір з ФОПом: що треба знати у 2025 році

Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно
48

Курси бухгалтерів онлайн: навчайтеся дистанційно з Вищою школою Головбуха

Бухгалтерські курси онлайн — це можливість підвищити кваліфікацію, оновити знання або опанувати нову спеціальність. У Вищій школі Головбуха ви знайдете програми для різного рівня підготовки: курси бухгалтерського обліку, курси головного бухгалтера, навчання для бухгалтерів ФОП і багато іншого
18313

Відображаємо в обліку штрафні санкції

За боргами слід платити, взяті зобов’язання виконувати. Штраф, пеня, неустойка — це покарання за невиконання свого обов’язку. Окрім них є й відшкодування інших втрат, яких зазнала друга сторона, наприклад, інфляції. Як же відобразити в обліку штрафи й пеню, що виникають за господарськими договорами, а також під час сплати податків і зборів — у консультації
145577

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
113824

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
209676

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді