Чергові нюанси застосування податкового компромісу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Спеціалісти ДФС роз’яснили низку випадків застосування податкового компромісу

Спеціалісти ДФС роз’яснили низку випадків застосування податкового компромісу. Наведемо окремі з них.

1.Під дію податкового компромісу підпадають будь-які факти порушення ведення податкового чи бухгалтерського обліку, що призвели до завищення витрат чи податкового кредиту з ПДВ.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

2. Неплатник ПДВ не може скористатися можливістю податкового компромісу щодо сплати цього податку за періоди, коли він був платником ПДВ.

3. Право застосовувати такий компроміс належить платнику податків, однак це стосується лише неузгоджених сум податкових зобов’язань.

4. Податківці приймають рішення про застосування податкового компромісу в період з 4-го по 10-й робочий день після надання платником заяви про намір досягнути компроміс.

5. Надання платником податків неповного переліку господарських операцій, які уточнюються, не є підставою для відмови в застосуванні компромісу. Однак це може бути підставою для призначення документальної позапланової перевірки.

6.Якщо платник податків має податковий борг, то сплачені ним суми зараховуватимуться спочатку на погашення боргу, а вже потім ― на погашення зобов’язань в межах такого компромісу.

Також податківці роз’яснили, що недобросовісні платники податків ― організатори злочинних схем повинні нести кримінальну відповідальність та не звільняються від неї у порядку застосування компромісу.

Нагадаємо, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25.12.2014 № 63-VIII дає можливість досягнути компромісу до 16.04.2015 (включно).

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
44

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39378

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126484

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300952

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді