Спеціалісти ДФС роз’яснили низку випадків застосування податкового компромісу. Наведемо окремі з них.
1.Під дію податкового компромісу підпадають будь-які факти порушення ведення податкового чи бухгалтерського обліку, що призвели до завищення витрат чи податкового кредиту з ПДВ.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
2. Неплатник ПДВ не може скористатися можливістю податкового компромісу щодо сплати цього податку за періоди, коли він був платником ПДВ.
3. Право застосовувати такий компроміс належить платнику податків, однак це стосується лише неузгоджених сум податкових зобов’язань.
4. Податківці приймають рішення про застосування податкового компромісу в період з 4-го по 10-й робочий день після надання платником заяви про намір досягнути компроміс.
5. Надання платником податків неповного переліку господарських операцій, які уточнюються, не є підставою для відмови в застосуванні компромісу. Однак це може бути підставою для призначення документальної позапланової перевірки.
6.Якщо платник податків має податковий борг, то сплачені ним суми зараховуватимуться спочатку на погашення боргу, а вже потім ― на погашення зобов’язань в межах такого компромісу.
Також податківці роз’яснили, що недобросовісні платники податків ― організатори злочинних схем повинні нести кримінальну відповідальність та не звільняються від неї у порядку застосування компромісу.
Нагадаємо, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» від 25.12.2014 № 63-VIII дає можливість досягнути компромісу до 16.04.2015 (включно).
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»