18 травня — останній день для реєстрації ПН/РК за другу половину квітня

За чинними нормами платник ПДВ може зареєструвати ПН та РК в ЄРПН у вихідний день, якщо такий день є граничним днем їх реєстрації

image84

Раніше податківці пояснювали, що нові строки реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) застосовують до податкових накладних і розрахунків коригування до них (далі — ПН/РК), граничний строк реєстрації яких припадає на період з дати набрання чинності Законом України від 12.01.2023 № 2876-IX. Тобто з датою складання починаючи з 16.01.2023. Ці строки реєстрації ПН/РК — тимчасові. Вони діють упродовж дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому скасують/припинять воєнний стан.

Так, граничним днем для реєстрації ПН/РК за першу половину місяця є 5-е число наступного місяця, а за другу половину — 18-е число.

Водночас, 18 травня припадає на вихідний (суботу).

Нагадуємо, що операційний день триває в робочі з 8:00 до 20:00. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, не проводять упродовж операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації ПН/РК припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважають операційним днем (п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246).

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану операційний день для реєстрації ПН та/або РК, на який припадає граничний строк реєстрації ПН та РК, триватиме з 0:00 до 24:00 (пп. 69.18 підрозд. 10 розд. ХХ Податкового кодексу України).

Тож, протягом усього дня 18 травня (у суботу) можна реєструвати ПН/РК за другу половину квітня 2024 року.

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
104

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459252

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313301

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді