«Працюючий пенсіонер»: визначаємо поняття

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Пенсійний фонд України розглянув визначення поняття «працюючий пенсіонер» та роз’яснив, чи є працюючим пенсіонер, який зареєстрований як приватний підприємець, але тривалий час не має доходів

Із 1 квітня 2015 року встановлено особливий порядок виплати працюючим пенсіонерам. Пенсійний фонд України розглянув визначення поняття «працюючий пенсіонер» та роз’яснив, чи є працюючим пенсіонер, який зареєстрований як приватний підприємець, але тривалий час не має доходів.

У чинному законодавстві не дано визначення поняття «працююча особа». Водночас згідно зі статтею 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), є застрахованими особами.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно ж до частини 3 статті 3 Закону України «Про зайнятість населення», зайнятість забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом.

Державна реєстрація фізичних осіб — підприємців — це засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру (ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців»). Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця.

Тому фізична особа — підприємець вважається працюючою до дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38846

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді