Як включити до податкового кредиту суми ПДВ по своєчасно зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних за лютий 2015 року: шляхом подання уточнюючої декларації за лютий чи відобразити їх у декларації за березень 2015 року?
Як включити до податкового кредиту суми ПДВ по своєчасно зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних за лютий 2015 року: шляхом подання уточнюючої декларації за лютий чи відобразити їх у декларації за березень 2015 року?
За правилом, встановленим у пункті 198.6 Податкового кодексу України, податкові накладні, складені з 01.01.2015 та своєчасно зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Водночас податкові накладні, зареєстровані в ЄРПН з порушенням граничного терміну їх реєстрації (15 календарних днів), але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН.
Тобто якщо податкову накладну складено в останній день лютого, а зареєстровано у 15-денний термін, підприємство цілком встигає врахувати суму ПДВ по такій податковій накладній у складі податкового кредиту в декларації за лютий.
Про те, як включити до податкового кредиту суми ПДВ при виправленні власної помилки або несвоєчасному отриманні податкової накладної, читайте в експертно-правовій системі «Експертус Податки».
Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
Не пропустити терміни подання статзвітів у серпні 2025 року допоможе стаття
Чи може працівниця (працівник) отримати компенсацію за соціальну відпустку на дітей?
Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
Шановні бухгалтери! Запрошуємо вас на святковий марафон безплатних вебінарів, який відбудеться 14—16 липня. Місць обмаль, тому не зволікайте із реєстрацією