Електронні свідоцтва на нерухоме майно поряд із паперовими отримають статус офіційних документів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Уряд вирішив спростити порядок надання адмінпослуг у сфері держреєстрації нерухомості

Уряд вирішив спростити порядок надання адмінпослуг у сфері держреєстрації нерухомості, надавши юридичну силу електронним документам, отриманим за результатами відповідних реєстраційних дій.

Тож однакову юридичну силу матимуть отримані в електронній та паперовій формі за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі — Реєстр прав):

  • рішення держреєстратора;
  • витяг з Реєстру прав;
  • свідоцтво про право власності на нерухоме майно.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Про бажання отримати реєстраційні документи в електронній формі заявнику достатньо буде зазначити у відповідній заяві. Причому якщо заявник виявить бажання отримати свідоцтво про право власності винятково в електронному вигляді, паперове свідоцтво не видаватимуть.

За бажанням заявника також передбачена видача реєстраційних документів (паперових або електронних) безпосередньо в органах реєстрації чи шляхом пересилання на поштову адресу/на адресу електронної пошти.

Повноваження ж із прийому і видачі документів при веденні Реєстру прав, окрім держреєстраторів, делеговано посадовим особам органів місцевого самоврядування, адміністраторам центрів надання адміністративних послуг і нотаріусам.

Постанова набере чинність із 01.04.2015, але не раніше набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)».

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38848

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді