Заповнюємо окремі рядки податкової накладної на суму перевищення звичайної ціни над фактичною

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Рядки «Вид цивільно-правового договору» та «Форма проведених розрахунків» заголовної частини податкової накладної, яка складається на суму перевищення звичайної ціни над фактичною або з перевищення ціни придбання/собівартості/балансової (залишкової) вартості над договірною вартістю, не заповнюються

Згідно з пунктом 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (далі — Порядок № 957), у разі якщо база оподаткування визначається виходячи з ціни придбання товарів/послуг, собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг або балансової (залишкової) вартості необоротних активів, а при здійсненні контрольованих операцій — виходячи зі звичайних цін, і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, необоротних активів, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання/собівартість/балансова (залишкова) вартість/звичайна ціна перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні: одну — на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, іншу — на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання/собівартості/балансової (залишкової) вартості/звичайної ціни над фактичною ціною.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Така податкова накладна складається платником податку в разі нарахування податкового зобов’язання, яке не пов’язане зі здійсненням операцій з постачання товарів/послуг на підставі цивільно-правового договору і отримувачу (покупцю) не надається.
У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка відповідно до пункту 9 Порядку № 957 (01 — складена на суму перевищення звичайної ціни над фактичною (у разі здійснення контрольованих операцій); 15 — складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання; 17 — складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання; 16 — складена на суму перевищення балансової (залишкової) вартості необоротних активів над фактичною ціною їх постачання).

При цьому в рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Рядки «Вид цивільно-правового договору» та «Форма проведених розрахунків» заголовної частини податкової накладної, яка складається на суму перевищення звичайної ціни над фактичною або з перевищення ціни придбання/собівартості/балансової (залишкової) вартості над договірною вартістю не заповнюються.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
37

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326309

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді