Пунктом 4.10 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.13 № 454 (далі — Порядок № 454), визначено, що фізичні особи — підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до контролюючих органів звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку № 454.
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе формують та подають до контролюючих органів звіт згідно з таблицею 2 додатка 5 до Порядку № 454.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності, формують та подають до контролюючих органів звіт згідно з таблицею 3 додатка 5 до цього Порядку № 454.
Згідно з пунктом 4.17 розділу IV Порядку № 454, фізичні особи — підприємці, яким за результатами проведеної перевірки (звірки) збільшено або зменшено зобов’язання, формують і подають до контролюючих органів звіт згідно з таблицею 3 додатка 6 до Порядку № 454 протягом одного календарного місяця після здійснення відповідних розрахунків.
Якщо звіт подається за декілька років одночасно, формується один титульний аркуш і окремо за кожний рік таблиця 3 додатка 6 до цього Порядку № 454.
Тож при допущенні помилки в таблицях 1–3 додатка 5 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичній особі — підприємцю необхідно після проведеної звірки подати до контролюючих органів звіт згідно з таблицею 3 додатка 6 звіту. При цьому якщо звіт подається за декілька років одночасно, формується один титульний аркуш і окремо таблиця 3 додатка 6 за кожний рік.