Суд спростовував висновки контролюючого органу про нікчемність правочинів та про безпідставність формування підприємством сум податкового кредиту у зв’язку з нереальністю госпоперацій.
Адже перелік правочинів, які є нікчемними як такі, що порушують публічний порядок, визначено статтею 228 Цивільного кодексу України. Правочин уважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, АР Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Такими, що посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема, є правочини:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності;
- спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об’єктами права власності українського народу — землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами;
- щодо відчуження викраденого майна;
- що порушують правовий режим, вилучених з обігу або обмежених в обігу об’єктів цивільного права тощо.
Усі інші правочини, спрямовані на порушення інших об’єктів права, передбачені іншими нормами публічного права, не є такими, що порушують публічний порядок.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»