Визначено умови та порядок забезпечення відкритого доступу до інформації про використання публічних коштів їх розпорядниками та одержувачами. Ідеться про:
- кошти держбюджету, бюджету АР Крим та місцевих бюджетів;
- кредитні ресурси, надані під державні та місцеві гарантії;
- кошти НБУ, держбанків, державних цільових фондів, ПФУ, фондів соцстраху;
- кошти суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отримані ними від їхньої госпдіяльності.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Тож уся інформація про розпорядників публічних коштів, обсяги цих коштів, укладені договори та стан їх виконання оприлюднюватиметься на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів. Що ж до державних і комунальних підприємств, то їх зобов’язано оприлюднювати лише відомості про договори, загальна вартість яких перевищує 1 млн. грн. Відповідальність за порушення таких вимог, а також за недостовірність чи неповноту оприлюдненої інформації нестимуть керівники розпорядників та отримувачів публічних коштів.
Доступ до інформації, оприлюдненої на Єдиному веб-порталі, — вільний та безоплатний. Сам портал у тримісячний строк з моменту набрання чинності законом має створити уряд. Адміністрування порталу та затвердження форм щодо надання інформації про заплановане і фактичне використання публічних коштів для оприлюднення, здійснюватиме суб’єкт, спеціально уповноважений КМУ.
Закон запрацює через півроку після опублікування.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»