Дата виникнення податкових зобов’язання з акцизного податку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Фахівці ДФС визначили дати виникнення податкових зобов’язань щодо різних видів підакцизних товарів

Фахівці ДФС визначили дати виникнення податкових зобов’язань щодо різних видів підакцизних товарів.

Для підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України — це дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у статтях 225 та 229 Податкового кодексу України (ПК) (п. 216.1 ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Для зіпсованого, знищеного, втраченого підакцизного товару (продукції) — дата складання відповідного акта. При цьому втраченим є товар (продукція), місцезнаходження якого платник податку не може встановити (п. 216.2 ПК).

Для ввезених підакцизних товарів (продукції) на митну територію України — дата подання контролюючому органу митної декларації для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов’язання контролюючим органом у визначених законодавством випадках (п. 216.4 ПК).

Для переданих підакцизних товарів (продукції), вироблених з давальницької сировини, — дата їх відвантаження виробником замовнику або за його дорученням іншій особі (п. 216.5 ПК).

Для використаних підакцизних товарів (продукції) для власних виробничих потреб — дата їх передачі для такого використання, крім використання для виробництва підакцизних товарів (продукції) (п. 216.6 ПК).

Для реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів — дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а в разі реалізації товарів фізичними особами — підприємцями, які сплачують єдиний податок, — дата надходження оплати за проданий товар (п. 216.9 ПК).

Для постачання електроенергії — дата підписання акту прийому-передачі електроенергії (п. 216.10 ПК).

Для переобладнаного вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, — дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу (п. 216.11 ПК).

Нагадуємо, дату виникнення податкових зобов’язань з акцизного податку визначено статтею 216 ПК.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір аутстафінгу: зразок

Підбір і передача працівників за договором аутстафінгу — популярна модель у сфері послуг, зокрема в ІТ. Водночас закон її майже не регулює. Це спричинює ризики — як для компанії, так і для персоналу. У консультації: що таке аутстафінг і як він працює; на що звернути увагу під час укладення такого договору; зразок договору аутстафінгу
18282

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8260

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
15216

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38870

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді