Держпідприємство роз’яснило визначення термінів «місцезнаходження», «юридична адреса» і «фактична адреса» юрособи.
Так, чинне законодавство не містить термінів «юридична» або «фактична» адреса. Ці терміни застосовуються лише у сталій діловій практиці. Законодавством же визначено винятково поняття «місцезнаходження» юрособи. Зокрема, визначення місцезнаходження юрособи є у Цивільному кодексі України (ст. 93) та у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 № 755-IV.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Тож юридичне значення має як при створенні юрособи, так і у процесі її функціонування саме використання відомостей про її місцезнаходження. Контролюючий орган при постановці на облік, моніторингу й адмініструванні податків і зборів платника податків приймає до уваги також саме дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.
Окремо регулятор указав на доцільність зазначення відомостей про місцезнаходження господарського товариства (ТОВ, товариства з додатковою відповідальністю, повного та командитного товариства) в його установчих документах. Адже на сьогодні така вимога є в спеціальному законодавчому акті, який регулює питання створення та діяльності таких товариств (у Законі України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII).
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»