Мінфін затвердив нові:
- Положення про форму та зміст розрахункових документів;
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- Порядок подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок);
- форму Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) (форма № ЗВР-1) та Інструкцію щодо його заповнення.
Результатом такого оновлення передусім стало включення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального) та розміру його ставки до обов’язкових реквізитів розрахункових документів. Зокрема, тепер касовий і видатковий чеки серед обов’язкових реквізитів окремим рядком (рядок 10) мають містити розмір ставки такого податку, загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами). На початку цього рядка друкується назва самого податку (наводиться згідно з Податковим кодексом України). За потреби дозволяється використовувати скорочення. Зазначені вимоги встановлено лише для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку (зареєстровані платниками іншого податку, крім ПДВ).
Вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших, окрім ПДВ, податків не поширюються на розрахункові документи, що друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп’ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом. Отже, користувачі, які придбали та ввели в експлуатацію РРО до набрання чинності наказом, зможуть використовувати такі застарілі моделі до закінчення терміну їх експлуатації, передбаченого виробником.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.