Згідно зі статтею 20 Конституції України, опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.
Проте на сьогодні закону, який би регулював порядок використання Державного Прапору України, немає.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Згідно із загальними вимогами до реклами, закріпленими статтею 8 Закону України «Про рекламу», у рекламі забороняється, зокрема, використовувати або імітувати:
- зображення Державного Герба України, Державного Прапора України;
- звучання Державного Гімну України;
- зображення державних символів інших держав та міжнародних організацій;
- офіційні назви державних органів, органів місцевого самоврядування, крім випадків, передбачених законами України у сфері інтелектуальної власності.
Однак розміщення Державного Прапора України або прапора іншої держави на території чи на будівлі ресторану, на думку Держпідприємництва, не є використанням чи імітуванням його зображення.
Крім того, у Законі України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» відсутній відповідний дозвіл, у зв’язку з чим необхідності в його отриманні немає.
Держпідприємництво наголошує: забороняється вимагати від суб’єктів господарювання отримання дозвільних документів, які не внесені до Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.