Розроблено порядок контролю за обсягами доходів єдиноподатників

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Оприлюднено проект постанови КМУ про затвердження порядку здійснення контролю за досягненням платниками єдиного податку обсягу доходу понад 1 млн. грн.

Оприлюднено проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України».

Проект порядку розроблено відповідно до прийнятого Закону України від 01.07.2015 № 569-VIII з метою визначення єдиного механізму здійснення органами доходів і зборів заходів з метою контролю за досягненням фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку другої і третьої груп обсягу доходу понад 1 млн. грн.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так, пунктом 296.10 Податкового кодексу України (ПК) встановлено, що реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи, другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим.

Водночас визначено, що застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії реєстрації платником єдиного податку.

На сьогодні немає регуляторного акта, яким установлено шляхи та способи визначення органами доходів і зборів граничного обсягу доходу, при досягненні якого фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку другої і третьої груп повинні застосовувати РРО під час здійснення готівкових розрахунків.

З огляду на це виникає необхідність у затвердженні проекту порядку, яким визначається єдиний механізм здійснення заходів податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами — підприємцями) граничного обсягу доходу, визначеного для таких осіб пунктом 296.10 ПК.

Водночас проект порядку передбачає, що з метою здійснення податкового контролю за досягненням фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку другої і третьої груп граничного обсягу доходу, встановленого для таких осіб пунктом 296.10 ПК, орган доходів і зборів заходів може проводити за наявності підстав, передбачених підпунктами 78.1.1-78.1.18 ПК, документальну позапланову перевірку та за наявності підстав, визначених підпунктами 80.2.1-80.2.7 ПК, фактичну перевірку.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18597

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189104

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190131

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
749237

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді