У підприємства залишилися кошти на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації. Що робити підприємству, аби їх повернути?
У підприємства залишилися кошти на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації. Що робити підприємству, аби їх повернути?
Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23.02.2012 № 4452-VI (далі — Закон № 4452) визначає порядок виплати Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (далі — Фонд) відшкодування за вкладами. Також Закон № 4452 регулює відносини між Фондом, банками, НБУ, визначає повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Підприємство-кредитор протягом 30 днів з дня опублікування відомостей про відкликання банківської ліцензії, ліквідацію банку та призначення уповноваженої особи Фонду має право заявити уповноваженій особі Фонду про свої вимоги до банку (ч. 5 ст. 45 Закону № 4452). Адже Фонд у день отримання рішення НБУ про ліквідацію банку набуває прав ліквідатора банку та розпочинає процедуру його ліквідації відповідно до Закону № 4452 (ст. 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» від 07.12.2000 № 2121-ІII). Уповноважена особа Фонду від імені Фонду виконує функції з ліквідації банку (ч. 1 ст. 46 Закону № 4452).
З’ясувати, як відобразити в обліку підприємства неповернення коштів на розрахунковому та депозитному рахунках банку, який перебуває у стадії ліквідації, Ви зможете в тижневику «Головбух» № 35.
В огляді розповімо про ведення управлінського обліку на підприємстві. Розкриємо також чотири міфи про управлінський облік і дізнаємося, чи необхідний він вашій компанії
Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)