Національна сертифікація бухгалтерів — 2025
Якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник повинен повідомити про це відповідний податковий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до статті 250 Податкового кодексу України; далі — ПК.
Податкову декларацію екологічного податку затвердив Мінфін наказом від 17.08.2015 № 715.
Невід’ємною частиною Декларації є 6 (шість) типів додатків.
Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування — викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші. Зокрема:
- розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення здійснюйте у додатку 1 (далі — Додаток 1).
- розрахунок суми екологічного податку, що справляють за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти — у Додатку 2 (далі — Додаток 2).
- розрахунок суми екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах — у Додатку 3 (далі — Додаток 3).
Згідно з примітками до Додатків 1, 2, 3, зокрема, зазначайте наступну інформацію:
- у колонці 2 Додатка 1 — код забруднюючої речовини відповідно до додатка 7 до декларації;
- у колонці 2 Додатка 2 — код забруднюючої речовини відповідно до додатка 8 до декларації;
- у колонці 2 Додатка 3 — код відходів, рівень небезпечності та клас небезпеки відходів відповідно до додатка 9 до декларації.
При цьому колонки 2 додатків 1, 2, 3 до декларації щодо кодів забруднюючої речовини або відходів є обов’язковими для заповнення. У тому числі якщо подаєте декларації разом з Додатками 1, 2, 3 за звітний квартал, в якому не здійснювали викиди, скиди забруднюючих речовин, розміщення відходів відповідно до пункту 250.9 ПК.
За інформацією ДПС у Закарпатській області
Підприємства дедалі частіше отримують запити від податкової з вимогою надати інформацію про певну операцію і всі документи до неї. Радимо до таких запитів ставитися серйозно і в жодному разі їх не ігнорувати. З’ясуємо, як підготувати відповідь на запит податківців і при цьому уникнути ризиків