Скільки платити за землю, якщо відсутні ставки земельного податку

Платник має застосовувати ставки земельного податку, які зазначив орган місцевого самоврядування у письмовій відповіді на його запит.

zemlya_orenda_prodaj.jpg

Зміни серпня для аграрного бухгалтера

Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад (далі — міськради) мають виняткові повноваження готувати та вносити на розгляд ради пропозиції щодо встановлення ставки земельного податку для земель, що перебувають у власності територіальних громад (п. 1 ч. 1 ст. 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР).

Щоб установити місцеві податки/збори, обов’язково визначають:

  • об’єкт оподаткування;
  • платника податків і зборів;
  • розмір ставки;
  • податковий період та інші обов’язкові елементи.

Міськради уповноважені, зокрема, встановлювати ставки місцевих податків і зборів в межах ставок, що визначає Податковий кодекс України (ПК).

Під час воєнного стану міськради мають право встановлювати місцеві податки/збори та податкові пільги без застосування процедур, що передбачає Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160 (пп. 12.3.8 ПК).

Міськради встановлюють ставки земельного податку в межах ставок, що визначає:

стаття 274 ПК

за земельні ділянки, право на які фізособи мають як власники земельних часток/паїв, нормативну грошову оцінку яких провели (незалежно від місцезнаходження)

стаття 277 ПК

за земельні ділянки, право на які фізособи мають як власники земельних часток/паїв, нормативну грошову оцінку яких не провели

Міськради встановлюють ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачують на відповідній території (абз. 1 п. 284.1 ПК). У свої рішеннях вони зазначають ставки земельного податку за видами цільового призначення земель відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженою наказом Держкомзему від 23.07.2010 № 548.

Що робити, якщо у рішенні органу місцевого самоврядування відсутні ставки, що відповідають категорії земельних ділянок? Щоб уточнити інформацію про ставки земельного податку, платник має звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки.

Під час обчислення податкових зобов’язань з плати за землю платник має застосовувати ставки земельного податку, які місцевий орган самоврядування зазначив у письмовій відповіді на його запит (зокрема ставку «0»).

За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50127

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
59

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4305

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
66

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді